Toetreöing als lid der Neder- landsehe Vereeniging tot be- vordering van den Arbeid voor onvolwaardige Arbeidskraehten. 20 DECEM8ER 1928 Aan den Raad. In 1927 is te Amsterdam opgericht de Nederland- sche Vereeniging tot Bevordering van den Arbeid voor Onvolwaardige Arbeidskrachten (A.V.O.) Deze Vereeniging stelt zich ten doel de bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten in den ruimsten zin des woords, dus zoowel voor de lichamelijk gebrekkigen (dooven, blinden, doofstom- men, verminkten, tubercnleuzen) als voor de geestelijk defecten (achterlijken, zwakzinnigen, epileptici, voor zoover dezen tot vollen of gedeeltelijken arbeid ge- schikt zijn.) Op een in October j.l. te Amsterdam gehouden congres en tentoonstelling is het omvangrijke maaf- schappelijke vraagstuk der tewerkstelling van onvol- waardigen door medewerking van vele personen van verschillende richting en godsdienst, van werknemers en werkgevers, van sociologen en paedagogen e.a. van vele zijden belicht geworden. Gebleken is daarbij dat op het gebied der onvolwaardige arbeidskrachten nog een massa te bestudeeren en te organiseeren valt. Voor het volbrengen dezer taak is financieele hulp noodig en de Vereeniging heeft daarom, behalve tot vele particulieren en vereenigingen, tot alle gemeenten het verzoek gericht welk adres voor U ten Raad- huize ter inzage ligt de Vereeniging te steunen door lid der Vereeniging te worden tegen een jaar- lijksche contributie van f 50. Overtuigd als wij zijn van het groote maatschap- pelijke nut dat deze Vereeniging kan stichten, geven wij U in overweging door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit den door de Vereeniging verzochten steun te verleenen. Heemstede 5 December 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 31