Begrootingen 1929. 20 DECEMBER 1928 RAPPORT VAN DE FINANCIEELE COMMISSIE. Aan den Raad. Wij hebben de eer Uwen Raad mede te deelen, dat wij in onze vergadering van 12 dezer hebben behan- deid de ontwerp-begrooting der gemeente voor het jaar 1929, met de daarbij behoorende ontwerp begroo- tingen voor het Hurgerlijk Armbestuur, Oasbedrijf, Duinwaterbedrijf, Electriciteitsbedrijf, Reinigingsdienst, Bedrijf voor Openbare Werken, Orondbedrijf en Reservefonds voor Bijzondere Doeleinden voor dat jaar, zooals* die door Burgemeester en Wethouders aan U zijn aangeboden. Deze behandeling geeft onze Commissie aanleiding tot onderstaande opmerkingen. Gemeente-begrooting. Volgno. 183. Bij dit volgnummer is f 300.uifge- trokken om op bescheiden schaal over te gaan tot "de inrichting van een fotografisch archief van de gemeente. De Commissie adviseert U dit volgnummer met ge- noemd bedrag te verminderen omdat zij het thans de tijd niet vindt tot de inrichting van een dergelijk archief over te gaan, tenzij in totaal te overzien is wat de elk jaar terugkeerende kosten zullen zijn. De Commissie meent dat deze aangelegenheid daarom door Burgemeester en Wethouders bij een afzonderlijke voordracht aan de orde gesteld zou kunnen worden. ANTWOORD VAN BURQEMEESTER EN WETHOUDERS. Aan den Raad. Naar aanleiding van nevenstaand rapporf, door de Financieele Commissie uitgebracht omtrent de ontwerp- begrootingen voor het jaar 1929, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen. Gemeenfe-begrooting. Volgno 183. Verschillende malen komt het voor dat aan de gemeente oude platen te koop worden aangeboden, weergevende toesfanden in de gemeente zooals die jaren geleden bestonden. Een mooie verzameling, voornamelijk betrekking hebbende op oude buitenplaatsen, werd ons onlangs door een ingezetene aangeboden, welk aanbod met dankbaarheid is aanvaard. Dit befreft echter, zooals gezegd, toestanden van jaren geleden. Intusschen is de gemeente, vooral de laatste jaren, zeer belangrijk van aanzien veranderd, en moeten nog dikwijls hisforische plekjes ter wille van de verkeersverbeteringen, welke noodwendig moeten worden aangebracht, verdwijnen. Het verdient o.i aanbeveling deze voor het nageslacht vast te leg- gen en in eene eenvoudige verzameling te bewaren. ünze bedoeling is te trachten de reeds bestaande verzameling aan te vullen door de verschillende daar- voor iu aanmerking komende gebouwen e. d. te laten fotografeeren en van de opname te laten leveren een afdruk, de negatief en een lanfaarnplaatje, geschikt vo°r eventueele projectie. De plaatjes kunnen later voor schooldoeleinden worden gebezigd. Voor het eerste jaar hebben wij daarvoor uitgetrok- ken een bedrag van f 300 met welk bedrag ook in volgende jaren wel zal kunnen worden volstaan, omdat tenslotte toch het aantal te nemen foto's weer beperkt is. De eventueel noodige bergruimte zal daar- uit eveneens kunnen worden bestreden.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 39