113 20 DECEMSER 1928 Volgno. 231. Subsidie aan politiescholen. De min- derheid der Commissie heeft zich tegen het verleenen van deze subsidiën verklaard. Volgno. 282. Kosten torenuurwerken. De meerder- heid der Commissie acht de hier geraamde uitgaven van f 4500.in de tegenwoordige omstandigheden niet gemotiveerd. Wij vertrouwen dat de Financieele Commissie, na bovenstaande toelichting een afzonderlijk voorstel niet meer noodzakelijk zal achten en tegen het aange- vraagde bedrag geen verder bezwaar zal hebben. Volgno. 231. Evenals vorige jaren stellen wij ook thans prijs op behoud van de hier geraamde subsidiën aan politiescholen. Volgno. 282 Meerdere malen is in Uwen Raad ter sprake gebracht het aanbrengen van uurwerken in kerktorens Het komt ons voor, dat het inderdaad als een algemeen belang voor onze gemeente moet worden beschouwd wanneer de openbare tijdsaanwij- zing op enkele daarvoor in aanmerking komende punten in de gemeente wordt bevorderd. Bij informatie is ons gebleken, dat ook andere »emeentebesturen dit tot de sfeer van hun bemoeiïngen rt kenen. Voor genoemd doel kwamen o.i. in aanmerking de kerken van de Ned. Herv. Oemeente aan het Wilhel- minaplein, van de R. K. Kerk aan het Valkenburger- plein en van de üer. Kerk aan de Koediefslaan. De besturen dezer kerken verklaarden zich in be- ginsel bereid tot medewerking. Door ons zijn offerten gevraagd voor de levering van torenuurwerken. Uiteraard kunnen deze echter niet voor alle kerktorens gelijk zijn. Daarom oordeelen wij het juister, de kerkbesturen zelf te laten zorgen voor aanschaffing en plaatsing, doch hen hiertoe door het verleenen van eene bijdrage in staat te stellen. Uit de offerten is ons gebleken, dat een bedrag van f 1050.per kerktoren een alleszins behoorlijke en redelijke tegemoetkoming kan worden genoemd, om- dat hiervoor geleverd kan worden een zwaargebouwd achtdaagsch uurwerk met slagwerk voor heele uren voluit en voor halve uren een slag, met complete wijzerinrichting voor vier platen en alle verdere toe- behooren, evenwel zonder wijzerplaten. Wij achten het juister het aanbrengen der uurwer- ken aan de besturen over te laten, omdat hierbij im- mers onwillikeurig aansluit de kwestie van aanschaffing of gebruik van luidkiokken, hetgeen uitsluitend tot het belang van de kerk behoort. Het komt ons verder gewenscht voor, de wijzer- platen der uurwerken bij avond te verlichten. De hieraan verbonden kosten zullen, door het algemeen belang hetwelk hierbij betrokken is, niet ten laste van de Kerkbesturen kunnen worden gebracht, doch door de gemeente behooren te worden gedragen. Op welke wijze die verlichting echter het best kan geschieden,

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 40