113 20 DECEM8ER 1928 Volgno. 365. Vereeniging voor school- en werk- tuinen. Ook met de verhooging van de subsidie aan deze Vereeniging kan de meerderheid der Commissie zich niet vereenigen. Volgno. 379. De meerderheid der Commissie heeft bezwaar tegen de hier uitgetrokken subsidie van f 500. *an de Haarlemsche Orchest Vereeniging, evenals maakt nog een onderwerp van studie uit, zoodat niet met zekerheid valt te zeggen, welk bedrag hiervoor n9°dig zal zijn. In totaal is voor de torenuurwerken uitgetrokken f 4500.Voor het verleenen van bijdra- gen voor de aanschaffing is hiervan noodig 3 X f 1050. f 3150.Wij vertrouwen dat het restant ad f 1350.voldoende zal zijn voor het aanbrengen der verlichting. Voor zoover mocht blijken, dat voor dit doel met een geringer bedrag kan worden volstaan, kan het restant aangewend worden voor het stroom- verbruik ten behoeve van deze verlicbting, waarmede dan in den loop van het jaar nog zou kunnen worden aangevangen. Voor de verlichting van 4 uurwerken, gedurende een geheel jaar immers ook de toren van de R.K. Kerk aan den Heerenweg, welke reeds een goed uurwerk heeft komt daarvoor in aanmerking wor- den de kosten door ons globaal geschat op plm. f 1300.hoewel ook hieromtrent nog geen zekerheid bestaat, daar het stroomverbruik samenhangt met de wijze van verlichting. Gemeend wordt, dat op dit bedrag ongeveer als blijvende jaarlijksche kosten zal moeten worden gerekend. In verband met bovenstaande wordt voorgesteld het geraamde bedrag beschikbaar te stellen. Volgno. 365. Op de begrooting voor 1928 is, behalve eene subsidie van f 250,— aan deze Vereeni- ging nog uitgetrokken een bedrag van f 50,— door de gemeente aan het Grondbedrijf te vergoeden voor huur van den tuin welke de Vereeniging in gebruik heeft gehad. Nu deze tuin niet meer beschikbaar kan worden gesteld met het oog op den aanleg van de Heem- steedsche Dreef en de Vereeniging dus een anderen tuin moest trachten te verkrijgen, kwam het ons billijk voor de subsidie niet te verminderen, doch hebben wij gemeend deze met genoemde f50,— verhoogd te moeten voorstellen, mede omdat de Vereeniging door haar grooteren tuin nu in de gelegenheid is meer kinderen een werktuintje te verstrekken. Dit ingebruik nemen van een anderen tuin brengt voorts mede, dat, in tegenstelling van gratis een fuin in gebruik te ont- vangen, de exploitatierekening nu belast wordt met eene pachtsom van f 100.—Ook dit bedrag zouden wij in de subsidie willen zien opgenomen, waardoor deze totaal wordt f400. Volgno. 379. Ook het vorige jaar is door de meer- derheid der Financieele Commissie bezwaar gemaakt tegen het verleenen van f 500.— subsidie aan de

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 41