113 20 DECEMfcJER 1928 tegen eene hoogere raming van de subsidie aan de Mujiekvereeniging „St. Michaël" toe te kennen. Voigno. 382. Met de bij dit voignummer uitgefro!:- ken nieuwe subsidie ad f 100.aan de Kunstkring „Heemstede" kan de meerderheid der Commissie zich niet vereenigen. Volgno. 383. Ook tegen de hier uitgetrokken sub- sidie ad f 200.aan de R. K Jeugdcommissie heeft de meerderheid der Commissie bezwaar. Ten slotte deelt de Commissie U mede, dat zij zich kan vereenigen met het voorstel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend te beslissen op het verzoek om subsidie van de Kon. Ned. Politiehond Vereeni- ging- Heemstede, 13 December 1928. De Financieele Commissie H. M. VAN UNEN, Voorzitter. Corn. L KWAK J. W. VAN DER ERF Leaen" T. M. SCHELLING, Secretaris. H.O V. Wij hebben daarop toen geantwoord, dat de instandhouding dezer Vereeniging door ons ais een gemeenschappelijk belang voor Haarlem en Omgeving wordt beschouwd. Op dienzelfden grond adviseer-m wij U ook thans genoemde subsidie in de begrooting te handhaven. Wat betreft het verleenen van st-un aan de Muziek vereeniging „St Michaël", merken dat tof onzen spijt in de begrooting niet tot uiting komt, dat onze bedoeling is deze Vereeniging, evenals over 1928, eene subsidie te verieenen van f 200. met welk bedrag wij U dus voorstellen dit volgnummer te verhoogen. Uit de subsidie-aanvrage zal U blijken, dat „St. Michaël" plannen heeft ter gelegenheid van haar 2(J-jarig bestaan in 1929 een groot nationaal muziek- concours te organiseeren Voor zoover dit concours een tekort mocht opleveren, zouden wij daarin voor ten hoogste f 500.willen bijdragen Het is dus slechts voor één jaar dat dit bedrag in de begrooting voorkomt, terwijl het van den uitsiag van het con- cours zal afhangen of dit bedrag geheel of voor een gedeelte noodig zal zijn Wij verwachten tengevolge van dit concours een druk bezoek van buiten aan het feestterrein, alsmede aan de gemeente, zoodat ook uit dien hoofde het eventueel dragen van een gedeelte van een tekort zonder bezwaar kan geschieden. Verder merken wij U nog op, dat de Vereeniging reeds ver- schillende particulieren heeft bereid yevonden een bijdrage te verleenen voor het weislagen van dit voorgenomen concours. Volgno. 382. In tegenstelling met de meerderheid der Commissie zijn wij van meening, dat deze subsidie behoort te worden gehandhaafd. Het komt ons voor dat naast de steun welke de Vereeniging van parti- culieren reeds ontvangt, ook de gemeente eene be- scheiden bijdrage mag verstrekken, temeer waar het doel zich niet beperkt tot bevordering van de ont- wikkeling op kunstgebied van de ieden alleen, doch van de geheele bevolking. Volgno. 383. De hier genoemde Jeugdcommissie heeft tot nu toe getracht uit vrije giften en contribu- tiegeiden de inkomsten van haar cursus in huisvlijt te bestrijden. Het grooter wordende aantal deelnemers en de vorderingen der leerlingen, waardoor duurder materialen noouig zijn, maken echter ook de financi- eele offers voor de Commissie grooter. Het komt ons voor, dat het doel der Jeugdcom- missie het verleenen van de geraamde subsidie recht- vaardigt. Heemstede 14 December 1928. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS.

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 42