102 DECEMBER 1928 a. voor de openbare lagere school f 12.45 en b. voor de openbare u.l o school f 38.58. Wij stellen U voor deze kosten aldus te bepalen en de aan schoolbesturen toekomende vergoedingen met inachtneming van deze cijfers vast te stellen. Door de Vereeniging „Bijzondere Protestantsche School te Heemstede" is voor hare school voor uit- gebreid lager onderwijs aan de Adr Pauwlaan en door het R.K. Kerkbestuur van den H. Bavo is voor hare school voor gewoon lager onderwijs aan de Molenwerfslaan tevens de vergoeding gevraagd be- doeld in het negende lid van artikel 101 omdat in 1926 aan die scholen vakonderwijzers werkzaam zijn geweest. Het recht op vergoeding voor vakonderwij- zers is geregeld in de eerste alinea van gemeld negende lid, hetwelk luidt als volgt Jndien de gemeente ten behoeve van één of meer openbare scholen vakonderwijzers heeft aangesteld vergoedt zij bovendien jaarlijks aan de bijzondere schoolbesturen, die ook vakonderwijzers hebben aan- gesteld een zelfde bedrag per lesuur als de^gemeente voor haar vakonderwijzers heeft uitgegeven". Uit deze bepaling volgt, dat een bijzonder school- bestuur alleen dan aanspraak kan maken op vergoe- ding voor vakonderwijzers, wanneer in hetzelfde jaar, als waarover de vergoeding wordt gevraag(t, aan de overeenkomstige openbare school vakunder- wijzers werkzaam zijn geweest. |n 1926 is echter noch aan de openbare school voor gewoon lager, noch aan die voor uitgebrei 1 lager onderwijs les gegeven door vakonderwijzers, zoodat dus aan deze bepaling geen recht op vergoe- ding kan worden ontleend. Wij stellen U daarom voor op dit gedeel'e der aanvragen afwijzend te beschikken. Ten behoeve van de bijzondere scholen aan de Adriaan Pauwlaan (1 o. en u.l.o.) en aan den Voorweg (l.o.) behoort tegelijk met de vaststelling der vergoe- ding, krachtens art. 101zevende lid der wet, de driejaarlijksche afrekening, genoemd in het achtste lid van dat artikel, plaats te hebben, omdat deze scholen ingaande l September 1924 zijn geopend en 1926 dus het derde jaar van exploitatie is. Bij ons bestaan geen bezwaren tegen de door liet Bestuur dier scholen ingediende afrekeningen, zoodat wij U voorstellen voor genoemde scholen de cijfers vast te stellen, welke mede in het ontwerp besluit zijn opgenomen. Voor zoover de werkelijk gemaakte kosten over de drie jaren meer hebben bedragen dan het bedrag waarop het Bestuur in totaal aan

Raadsnotulen Heemstede | 1928 | | pagina 7