17 28 Februari 1929 7 Art. 10. De N.V. verlcent aan het Bestuur van.de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten het recht om een ver- tegenwoordiger aan te vvijzen ten einde toezicht te houden op de r:chtige naleving van deze overeenkomst, en de juiste toepassing der vleeschkeuringswet, Veewet en de daarop betrekking hebbende algemeene maatregelen van Bestuur. De aldus aangewezen persoon heeft het recht voor zich en degenen, welke hem vergezellen, de ruimten waarin het bedrijf wordt uitgeoefend te allen tijde te betreden; hij heeft verder het recht inlichtingen te verlangen van de Directie der N.V. betreffende de uitvoering van den dienst, alsmede om algemeene vergaderingen en verga- deringen van den Raad van Beheer van de N.V. bij te wonen, voor zoover daar onderwerpen ter sprake komen, met zijn taak in verband staande. De hier bedoelde vertegenwoordiger kan in overleg met de N.V. zijn bevoegdheden voor ieder bepaald geval aan een ander overdragen. Wanneer naar zijn oordeel tot eenigen maatregel be- sloten wordt, welke met het in deze overeenkomst of wet- ten enz. bepaalde in strijd is, is de N.V. verplicht dezen maatregel te schorsen, tot hierover uitspraak zal zijn ge- daan door de daartoe bevoegde autoriteit of door den bevoegden President der Arrondissements-Rechtbank. Art. 11. De N.V. keert aan de Gemeente een bedrag uit voor 'fC'm ftuk V6e' hetwe!1{ uit het gebied der Gemeente aan de N.V. wordt afgeleverd, met uitzondering van de die- ren, waarbij onthuiding door de daartoe bevoegde auto- riteiten verboden is. Deze uitkeering staat in verhouding tot de dichtheid van den veestapel in de verschillende landbouwgebieden op giondslag van de officieele veetellingen en wordt be- rekend naar de bruto-opbrengst van een stuk vee. Aldus dat de uitkeering bedraagt van de bruto-op- brengst: 1Voor een rund: 2/2% in een landbouwgebied waar minder dan 75 st. per 100 H.A. zijn. 1/2% 75 tot 125 stuks per 100 H.A. 10 125 stuks en daarboven per 100 H.A.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 21