17 van verhoogd. Indien 8190% der afgeleverde dieren inet de huid wordt afgeleverd, wordt de uitkeering met 7J/2% daarvan verhoogd, en indien het eerst bedoelde aantal 91100% bedraagt met 15%. Dit onderzoek en de vaststelling der uitkeering ge- schiedt door de Directie der Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten, in overleg met de Directie der N.V. Te dien einde zullen alle gegevens uit de boekhouding voor zoover hiervoor noodig, ter beschikking van de Directie der Vereeniging van- Nederlandsche Gemeenten worden gesteld. Indien op eenig punt overeenstemming niet wordt bereikt, zal de N.V. zich gedragen naar het oordeel van deze Directie. De uitbetaling der uitkeering geschiedt onmiddellijk na vaststelling. Voor zoover betreft dieren, waarbij onthuiding door de daartoe bevoegde autoriteiten verboden is, moet door de Gemeente aan de N.V. worden vergoed, voor ieder stuk groot vee f 20.en voor ieder stuk klein vee 10. voor de onschadelijkmaking. Voor zoover betreft dieren als bedoeld in artikel 1 sub b., welke in een speciaal daarvoor bestemd vervoermiddel moeten worden gehaald, wordt door de Gemeente aan de N.V. 10 cent vergoed voor iederen K.M., dat het vervoermiddel, waarmede het dier naar de fabriek moet worden vervoerd, daartoe heeft moeten rijden. Indien bij zoodanigen rit ineer zoodanige cadavers zijn gehaald voor zoover dit geoorloofd s zullen deze kosten van vervoer worden omgeslagen naar verhouding van den afstand waarover elk der cadavers is vervoerd. Indien of voorzoover door het Rijk de aldus door de Gemeente betaalde of te betalen kosten van onschade- lijkmaking en vervoer niet aan haar worden terug ver- goed, zal de Directie van de Vereeniging van Neder- Iandsche Gemeenten beslissen of zoodanige kosten ver- der door de N.V. zullen kunnen worden gevorderd. Indien de N.V. met andere Gemeenten overeenkomstc aangaat oncler betere voorwaarden, als in deze overeen- komst omschreven, zullen deze voorwaarden mede geach' worden in deze overeenkomst te zijn opgenomen, behou dens de bevoegdheid der N.V. bijzondere voorwaarder aan te bieden aan Gemeenten, waar voor de N.V. gun- stige omstandigheden aanwezig zijn, zulks ter beoordee- ling van den in art 10 I.edoelden ver'egenwoordiger. De in dit artikel geregelde uitkeering aan de Gemeente wordt ter bekostiging van de contrôle met 20% vermin- deid, indien in het jaar waarover de uitkeering plaat0 28 Februari 1929 9

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 23