17 28 Februari 1929. 10 vindt, de Gemeente geen lid was van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Art. 12. De Gemeente stelt de N.V. vrij van betaling van ge- meentelijke tol- en bruggelden en andere retributies in verband met het vervoer, voor zoover haar gebied be- treft, dan wel verplicht zich, indien of voorzoover hier- tegen practische bezwaren zijn het door de N.V. uit dien hoofde betaalde te restitueeren en zal de N.V. behulp- zaam zijn bij het verkrijgen van vrijstelling van deze retributies, voor zoover deze niet te harer beschikking zijn. Art. 13. De N.V. verplicht zich hare fabriek in werking te sfe' len uiterlijk negen maanden, nadat van de Gemeenten, behoorende tot het gebied der provincie Utrecht, Zuid- Holland (Goeree en Ovfirflakkee niet medegerekend) en Noord-Holland (bezuiden het Noordzeekanaal), zich 90% van de Gemeenten met een inwoneraantal van meer dan 40.000 en 75% der overige Gemeenten bereid heb- ben verklaard deze overeenkomst te teekenen, met dien verstande dat deze verplichting voor een Gemeente be- zuiden de Nieuwe Maas alleen dan geldt, indien van deze Gemeenten zich 95% hebben bereid verklaard. Inclien de N.V. in gebreke blijft hare fabriek voor het verstrijken van dezen termijn in werking te stellen, wordt -tenzij overmacht aanwezig is de overeenkomst ge- acht te zijn ontbonden, tenzij de Gemeente voor het ver- strijken van den termijn er in heeft toegestemd, dat deze met een bepaalden tijd zal worden verlengd. Art. 14. Onverminderd het bepaalde in het vorige artikel, treedt deze overeenkomst in werking op den dag van inwerking- stelling van de fabriek, doch niet eerder dan een week nadat van die aanstaande of reeds geschiecle inwerking- stelling de Gemeente bij aangeteekend schrijven bericht heeft nekregen. Deze overeenkomst is aangegaan voor den duur va 15 jaren, vanaf het oogenbhk van inwerkingstelling der fabriek. I

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 24