17 28 Februari 1929 11 Art. 15. Voor elke niet-nakoming van eenige bepaling uit deze overeenkomst door één van beide partijen, vervalt aan de tegenpartij een boete van 25. Indien de niet-nakoming op ambtseed of onder getui- gen wordt geconstateerd, behoeft geen gerechtelijke in- gebrekestelling plaats te hebben. Indien tusschen partijen eenig geschil mocht ontstaan, za! dit beoordeeld worden door een Commissie, bestaan- de uit den vertegenwoordiger in artikel 10 bedoeld, en een persoon door de N.V. binnen één maand na het ont- staan van het geschil aangewezen. Er is een geschil, wan- neer een der partijcn meent, dat dit het geval is, en daar- van de andere partij alsmede genoemden vertegenwoor- diger bij aangeteekend schrijven heeft in kennis gesteid. Wanneer binnen dezen termijn van een maand door de N.V. geen persoon is aangewezen, zal genoemde ver- tegen /oordiger alleen de beoordeeling hebben. De Com- i'.-s'e doet uitspraak binnen drie maanden nadat het ge- schil te harer kennis gebracht is in den vorm van een bindend advies. Zij bepaalt tevens wie der partijen de kosten der behandeling en de uitspraak heeft te dragen, wordende deze ten laste van de verliezende partij ge- bracht. Indien een Commissie geen uitspraak over de kosten heeft gedaan, worden deze door ieder der partijen voor de helft gedragen. Indien de leden der Commissie binnen dezen termijn geen oordeel hebben uitgesproken, is hun taak afgeloopen en is ieder der partijen gerechtigd het geschil aan het oordeel van den bevoegden rechter te onderwerpen. Partijen kiezen voor de uitvoering deze overeenkomst domicilie bij het Bureau van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 28 Februari 1929. Art. 16. De Voorzitter, De Seeretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 25