13 28 Februari 1929. De betaling geschiedt in twee halfjaarlijksche ter- mijnen, en wel a. op 1 Maart zööveel maal een bedrag van f 200. als het getal kinderen uit die gemeente is, die bij den aanvang van het cursusjaar krachtens de schoolgeld- verordening als leerling moesten worden beschouwd; en b. op 30 Augustus d.a.v. het restant. Artikel 4. De bijdrage, bedoeld in artikel 2, is ten aanzien van leerlingen, die tusschentijds op de school worden den toegelaten, of, reeds leerling zijnde, inwoner der gemeente Heemstede worden, slechts verschuldigi voor zööveel twaalfde gedeelten, als er nog maanden in het cursusjaar moeten verloopen, gedeelten van eene maand voor eene geheele te rekenen. Artikel 5. Bij het verlaten der school en zoo ook bij overlij- den van den leerling, is de bijdrage slechts verschul- digd voor zööveel twaalfde gedeelten, als de leerling in het cursusjaar maanden de school heeft bezocht, gedeelten van eene maand voor eene geheele te re- kenen. Artikel 6. Indien de ouders, voogden of verzorgers der leer- lingen of die, bij meerderjarigheid, zelf de ge- meente Heemstede verlaten, is de bijdrage verschul- digd voor zööveel twaalfde gedeelten, ais het aantal maanden bedraagt, dat de leerling volgens de om- schrijving van artikel I inwoner van Heemstede was, gedeelten van eene maand voor eene geheele te re- kenen. Artikel 7. Indien een leerling wegens ziekte gedurende min- stens 4 (onderseheidenlijk 8, 12) achtereenvolgende maanden van het jaar buiten staat is geweest de school te bezoeken, wordt op verzoek van de gemeente Heemstede deswege teruggaat of ontheffing verleend van 1/3 (onderscheidenlijk 2/3,, h.et geheele bedrag) der bijdrage.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 4