22 21 Maart 1929. RUILING GRONDEN AAN DE HEEMSTEEDSCHE DREEF VOOR SCHOOLBOUW Aan den Raad. Zooals U bekend is zijn reeds geruimen tijd plannen in behandeling om te geraken tot de uitbreiding van bet aantal openbare Scholen in deze gemeente. ln verband daarmede is tevens uitgezien naar een voor de stichting der school geschikt terrein. De plaats waar de school behoort te worden ge- bouwd, moet zijn gelegen op voldoenden afstand van de bestaande openbare scholen en tevens in dat deel der gemeente waar belangrijke uitbreiding der be- bouwing in de naaste toekomst te verwachten is. Wij meenen, dat het terrein gelegen aan de gepro- jecteerde Heemsteedsche Dreef en begrensd door de geprojecteerde straten nos. 22 en 23 aan de boven- gestelde eischen voldoet. Het bedoelde terrein behoort echter iti eigendom aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroe- rende Goederen „Heemstede", Directeur de heer W. A. Dölleman, te Ijmuiden. Voor het verkrijgen van de beschikking over dat terrein hebben wij met genoemde Maatschappij on- derhandelingen aangeknoopt. Het resultaat dezer onderhandelingen is 1o. dat de N.V. bereid is aan de gemeente af te staan voor schoolbouw het op hijgevoegd kaartje in gele kleur aangegeven terrein ter grootte van ongeveer 5487 M2, voor een prijs van f 8.— per M2, of in totaal f 43.895. 2o. dat de N.V. bereid is aan de gemeente koste- loos af te staan de op genoemd kaartje in roode en blauwe kleur aangegeven strooken grond benoodigd voor aanleg van de geprojecteerde straten nos. 22 en 23 3o. dat verlangd wordt dat de gemeente Heemstede voor hare rekening de onder 2o gertoemde straten zal aanleggen en onderhouden 4o. dat de N.V. aan de gemeente zal betalen een bedrag van f6500.—overeenkomende met de helft van de aanlegkosten van de in blauwe kleur gepro-

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 15