38 30 Mei 1929 VERANDERING INRICHTING EN UITBREIDING St. ANTONIUSSCHOOL, Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 25 April j.l. werd om praeadvies in onze handen gesteld een op 19 April 1929 ingekomen verzoek van het R.K. Kerkbestuur van den H. Bavo alhier, om vergoeding uit de ge- meentekas krachtens artikel 84 der Lager Onderwijs- wet 1920, ten behoeve van de verandering van in- richiirig en uitbreiding der St. Antoniusschool, Kerk- Iaan 56. Uit de overgelegde toelichting blijkt, dat de lokalen niet voldoen aan de eischen gesteld in het bouwbe- sluit, vastgesteld bij K.B. van 15 Februari 1924, Stbl. no. 48. Hoewel de Inspecîeur van het Lager Onder- wijs van de gestelde eischen afwijking verleende, heeft hij daarbij steeds op verbefering aangedrongen, terwijl thans voor de laatste maal over den loopenden cursus ontheffing is verleend. Het bestuur wenscht nu de 4 door glazen schotten gescheiden bovenlokalen tot drie te verbouwen, de drie door glazen schotten gescheiden benedenlokalen tot twee te verbouwen en zoowel boven als beneden een niet als schoollokaal gebruikt lokaal daarvoor te bestemmen en in te richten. De glazen schotten zullen dan tevens, in verband met de storing welke het on- derwijs hiervan ondervindt, door muren worden ver- vangen. Het is ons uit een ingekomen rapport van Open- bare Werken, alsmede uit nader door het Bestuur verstrekte inlichtingen gebleken, dat de lokalen niet geheel voldoen aan de gestelde eischen. De ruimten tusschen de banken onderling en de afstanden tus- schen zij- en achferwanden zijn minder dan in het bouwbesluit is voorgeschreven. Er zitten nu in een viertal lokalen belangrijk meer leerlingen dan waarvoor plaats beschikbaar is. Met het Bestuur komt het ons gewenscht voor dat aan den minder gewenschten toestand een einde wordt gemaakt. Op ons verzoek heeft het Bestuur

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 17