33 30 Mei 1929. VERHUUR MOESTUIN EN BOOMGAARD VAN GROENENDAAL. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 25 Februari 1915 we d ons College gemachtigd tot onderhandsche verhuur aan J. Verdonkschot, alhier, van den moestuin en boom- gaard, behoorende tot „Groenendaal", gelegen ten Westen van de Van Merlenvaart, kadastraal bekend respectievelijk als no. 1239 van Sectie B en no. 1280 van Sectie C, zuiks tegen een huurprijs van f 310. voor den tijd van 5 jaren en 5 optiejaren. Deze jaarlijksche huurprijs werd met ingang van den nieuwen huurtermijn verminderd tot f 280.daar tengevolge van de verbreeding der Van Merlenvaart minder terrein in huur werd overgehouden. Ons College bereikte thans een verzoek van J. Verdonkschot, voornoemd, om bij Uwen Raad te be- vorderen, bovenomschreven verhuur, die op 1 Januari 1933 zal zijn geëindigd, met ingang van dien datum wederom te continueeren. Door hem wordt thans voor den moestuin en den boomgaard gemiddeld f 0.30 per R.R. betaald. De waarde van den desbetreffendengrond is in den loop der jaren echter dermate gestegen, dat met dezen prijs geen genoegen meer kan worden genomen. Na eenige onderhandeling verklaarde Verdonkschot zich bereid den moestuin, ter grootte van ongeveer 753 R.R. te huren voor den tijd van 5 jaren tegen een huurprijs van f 0 60 per R.R. Dit bedrag mag in verhouding tot de huurprijs van gelijkwaardigen grond zeer redelijk worden genoemd. Voorts ging adressant er mede accoord om den boomgaard ter grootte van ongeveer 178 R.R. tot wederopzeggens te huren tegen een bedrag van f 0.30 per R R. en onder voorwaarde, dat deze grond door hem in de a s. wintermaanden als teelgrond in orde zal worden gemaakt. In verband met de veel minder gunstige ligging van dezen grond en de werkzaam- heden, verbonden aan het in gereedheid brengen als teelgrond, mag deze prijs eveneens redelijk worden genoemd. De jaarlijksche opbrengst zal op bovenomschreven basis f 505.20 bedragen. In verband met het bovenstaande stellen wij Uwen

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 7