40 27 Juni 1929 TIJDELIJKE VOORZIENING IN SCHOOLRUIMTE. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 21 Maart 1929, no. 20a, tot stichting van eer.e nieuwe openbare school voor ge- woon lager onderwijs op een terrein aan de Heem- steedsche Dreef werden wij o.m. uitgenoodigd niet naderé voorstellen te komen omtrent het tijdelijk on- derbrengen van deze nieuwe school met ingang var. 1 September a.s. tot aan den dag, dat het nieuwe gebouw in gebruik zal kunnen worden genomen. In verband daarmede deelen wij U mede, dat vvij na onderhandeling den heer C. Nelis alhier, bereid hebben bevonden zijne villa „Djokjakarta aan de Kerklaan, tijdelijk voor gemeld doel aan de gemeente te verhuren. Llet komt ons voor dat deze villa een zeer geschikte gelegenheid biedt om lijdelijk de derde school te kunnen huisvesten. Zij is gunstig gelegen ten opzichte van de beide bestaande openbare scholen en biedt voldoende ruimte om de school tot volgend jaar September, wanneer verwacht wordt dat het nieuwe gebouw gereed zal zijn, onder te brengen. Wij deelen U hierbij tevens mede, dat de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem ons heeft te kennen gegeven dat hij zich met het tijdelijk onderbrengen van de school in dat gebouw geheel kan vereenigen. De heer Nelis is hereid de villa reeds op 1 Juli a.s. beschikbaar te stellen en te verhuren tot 1 September 1930. De veranderingen en liet onderhoud van het gebouw zullen voor rekening van de gemeente komen en zullen uitgevoerd moeten worden in overleg met en onder goedkeuring van den verhuurder. Uit den aard der zaak zullen enkele kleine voorzie- ningen moeten worden getroffen in verband waar- mede het wenschelijk is dat reeds spoedig de be- schikking over het gebouw wordt verkregen. Het is echter onze bedoeling de veranderingen zooveel mo- gelijk te beperken en zoo voordeelig mogelijk op te lossen. ln de huur zal niet begrepen zijn het sousterrain en de zolder. Voor zoover het sousterrain door verhuurder

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 5