48 25 Juli 1929. STICHTINO R.K. U.L.O. SCHOOL. Aan den Raad. Onder dagleekening van 10 Juii 1929 is aan Uwen Raad ingezonden eene aanvrage van het R K. Kerk- bestuur van den H. Bavo te Berkenrode alhier, waarin krachtens artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 verzocht wordt gelden beschikbaar te willen steüen voor de stichting van eene bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs. Bij die aanvrage zijn overgelegd de in artikel 73 der wet gen emde stukken. Krachtens dat artikel is voor de stichting van eene bijzondere u.l.o. school noodig, dat overgelegd wordt eene verklaring, waaruit blijkt, 'dat de school zal worden bezocht door ten minste 24 leerlingen. De overgelegde verklarihg bevat de namen van 32 kinderen, zoodat de verklaring dus aan de gestelde vereischten voldcet. Ook de overige stukken, welke bij de aanvrage zijn overgelegd, voldoen aan de gestelde eischen. In afwachting van de stichting van een nieuwe school is het de bedoéling van het bestuurde school tijdelijk te huisvesten in de villa' „Postlust" aan den Heerenweg, waarin inet zeer geringe kosten een ver- trek voor leslokaa! kan worden ingericht. Het Bestuur verwacht verder, dat niet direct alle zeven lokalen der aan en bij den Bronsteeweg te stichten nieuwe school voor gewoon lager onderwijs voor dat doel noodig zullen zijn. Zoolang dat niet het geval is, zou het bestuur daarom, na het gereed komen der nieuwe school, de u.l.o. school in dat gebouw tijdelijk willen onderbrengen. Ook wij achten dit voorloopig een zeer voordeelige oplossing. Het gebruiken van lokalen van de te stichten school ten behoeve van het uitgebreid lager onderwijs zal echter een tijdeiijk karakter moeten hebben, omdat deze te stichten school krachtens de aanvrage bestemd is voor gewoon lager onderwijs. De enkele kosten welke verbonden zijri aan de door het bestuur te treffen tijdelijke voorzieningen

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 19