25 Juli 1929. BENOEMINO VAKONDERWIJZERES OPENBARE U.L.O. SCHOOL. Aan den Raad. Door .de aanwezigheid van een vrouwelijke leer- kracht aan de openbare school voor uitgebreid1 lager onderwiis aan den Bronsteeweg is het tot dusver mogelijk geweest, het onderwijs in nultige handwerken aan de meisjes leerlingen dier school aan die leerkracht op te dragen. Die leerkracht is bevoegd wegens het bezit der akte nuttige handwerken in dat vak onder- wijs te geven. Moge deze akte voldoende bewijs van bekwaamheid opieveren voor het onderwijs aan de meisjes der gewone lagere school, welk handwer.-- onderwijs daar min of meer een voorbereidend karak- ter draagt, voor de meisjes leerlingen der school voor u 1 o is voor vruchtbaar onderwijs in dit vak meerc ere bekwaamheid en practische ervaring van de onderwijs- kracht hoogst gewenscht. Voor dit belangrijk deel van het onderwijs mag van de leerkracht vze. eene hoogere bevoegdheid worden geëischt, oaar voor veie leerlingen dit onderwijs het eenige is wat ztj op handwerkgebied leeren. V/ij stellen U daarom voor ons te machtigen ov^r te craan tot de benoeming van een tijdelijk vakonder- wijzeres om gedurende drie uren per week onderwijs te o-even in het vak nuttige handwerken aan de meis- jes°leeriingen der opehbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan den Bronsteeweg De hiervoor toe te kennen belooning zouden wij bepaald wi..en zien op f 125,- per wekelijksch lesuur na 2 jaren dienst te verhoogen tot f 150 - per wekehjksch lesuur. Door de benoeming van een vakonderwijzeres in de handwerken wordt. geheel voldaan aan het advies van het Hoofd der U.L.O. school. Bijgaand ontwerp-besluil bieden wij hierbij ter va t- steliing aan. Heemstede, 19 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 26