44 25 Juli 1929. RIJKSBIJDRAGE VOOR GROENENDAAL. Aan den Raad. Bij de beliandeling van de gemeentebegrooting is U meermalen gebleken, dat het bezit van het wandel- bosch „Groenendaal" voor de gemeente elk jaar niet onbelangiijke financieele offers medebrengt. Met het oog op den algemeenen financieelen toestand der gemeente waren die echter tot voor kort geleden niet bezwaarlijk en hebben wij het niet wenschelijk ge- vonden voor de instandhouding van het bosch eene Rijksbijdrage te vragen. Nu intusschen de omstandig- heden voor de gemeente belangrijk zijn gewijzigd, hebben wij ons in verbinding gesteld met den Minis- ter van Binnenlandsche Zaken en Landbouw met het verzoek te willen bevorderen dat aan onze gemeente krachtens artikel 12 der Boschwet eene bijdrage uit 's Rijks kas wordt verleend. Krachtens dat artikel toch kunnen ter bewaring van natuurschoon, gevormd door bosschen en audere houtopstanden, o.m. aan publiekrechtelijke lichamen al of niet voorwaardelijk geldelijke bijdragen uit 's Rijks kas worden verleend. Wij zijn van meening, dat door onze gemeente, welke zich elk jaar belangrijke uitgaven getroost om genoemd wandelbosch als natuurschoon in waarde te houden en voor het publiek open te houden, niet alleen een plaatselijk, doch zeer zeker ook een alge- meen belang wordt gediend en dat daarom voor Groenendaal aanspraak op bedoelde bijdrage kan worden gemaakt. Van den Directeur van het Staatsboschbeheer ont- vingen wij dan ook de mededeeling, dat de Minister bereid is te bevorderen dat aan onze gemeente, in het belang van de bewaring van natuurschoon, gedu- rende een termijn van tien jaren eene bijdrage van f 20C0.per jaar wordt verleend in de kosten van instandhouding van Groenendaal. Aan de aanvaarding van deze bijdrage zijn de na- vclgende voorwaarden verbonden

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 5