45 25 Juii 1929. TIIDELIJKE VOORZIENINQ IN SCHOOLRUIMTE R. K. SCHOOL. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 31 Januari 1929, no. 7, zijn aan het R.K. Kerkbestuur van den HBavo albier gelden toegestaan voor de stichting van eene bijzondere lagere school. Het is de bedoeling deze school te stichteir op de terreinen van dat Kerkbestuur aan en bij den Bronsteeweg hoek Lanckhorstlaan. De plannen voor deze school zijn in bewerking, doch zal het nog wel eenigen tijd vorderen eer dit gebouw gereed zal zijn. Verwacht wordt dat deze school eerst in den zomer van het volgend jaar in gebruik kan worden genomeu. Het genoemde Bestuur lieeft zich nu tot Uwen Raad gewend nret een verzoek om overeenkomstig artikel 72 der Lager O.rderwijswet 1920 gelden be- sclrikbaar te willen stellen onr tijdelijk de nieuwe school te kuirnen onderbrengen in de villa „Postlusi" aan den Heerenweg no. 92 alhier. Er hebben zich nu reeds voor de ee'ste klasse van de Jongensschool aan den Heerenweg een zestigtal lcerlingen aangemeld, een getal, grooter dan op genoemde school geplaatst kan worden. Van deze zelfde sclrool is een andere klasse, wegens het te groote aantal leerlingen, reeds gesplitst. Er is dus alle reden voor om reeds rrret September a.s. de nieuwe school te vornren, welke later in het te sticlrten gebouw aan den Bronsteeweg zal worden ondergebraclrt. Het Besfuur wenscht nu van genoemde villa drie vertrekken in gebruik te nemen en in te riclrten voor schoollokalen, hetwelk met geringe kosten kan ge- schieden. Twee vertrekken kunnen zonder noemens- waardige verandering in gebruik worden getromen, terwijl een derde vertrek door verplaatsing van een houten schotwerk kan worden vergroot. Het komt ons voor dat op deze wijze geschikt in de tijdelijke behoefte aan schoolruimte kan wordeu voorzien, zoodat wij U tot inwilliging van de aan- vrage adviseeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 9