59 3 Oclober 1Q29 als dat van den reclamant gediend wordt, adviseeren wij U, aan dit bezwaarschrift tegemoet te komen. De mogelijkheid, dat tengevolge hiervan de Lanck- horstlaan naast de Adriaan Pauwlaan een tweede verbindingsweg zal worden voor het verkeer, dat zich vanuit de Zandvoortschelaan in Zuid-Oostelijke rich- ting zal bewegen, kan reeds worden voorkomen door het middenpark op de Heemsteedsche Dreef niet on- middellijk tegenover de uitmonding van deze laan te doorsnijden. Het onder 2 genoemde bezwaarschrift komt in hoofdzaak hierop neer, dat het ontwerp-plan voor adressante nadeeliger is dan het bestaande plan. Vol- gens het nieuwe plan, wordt een grooter gedeelte van het terrein van deze Naamlooze Vennootschap bestemd vo°r pleinen, breede wegen, plantsoenen en sport- terreinen en is hierdoor minder grond voor bouw- terrein bestemd dan volgens het thans bestaande plan. Naar aanleiding hiervan merken wij Uwen Raad op, dat bij deze herziening de overtuiging heeft voorge- zeten, dat het in het algemeen belang moest worden geacht, om langs het Spaarne eenige meerdere ruimte open te houden voor groen en rekening te houden met eventueele behoefte aan sportterrein. Door deze twee elementen aan elkander te verbin- den, d.w.z. het sportterrein door parkaanleg te om- geven wordt een waardevol geheei verkregen. Bij de besprekingen omtrent den meest geschikten vorm, werd niet op den voorgrond gebracht of de hiervoor te bestemmen terreinen zouden kunnen worden ver- kregen van een dan wel van verschillende eigenaren, ln de overtuiging echter, dat het hier geldt een' bezit, dat voor de geheele gemeente van waarde is, werd gemeend, dat de gemeente voor dezen aanleg 1e gelegenertijd geldelï ke offers zal willen brengen. Van een waardevermindering der terreinen belioeft tengevolge van dit ontwerp dan ook in het geheel geen sprake te zijn. Hoewel aankoop door de ge- meente van de gronden, bestemd voor sportterrein, thans nog praematuur is en renteverlies tengevolge zou hebben, zou echter wel aan reclamante kunnen worden medegedeeld, dat ter gelegener tijd door de gemeente tot aankoop kan worden overgegaan. Ten slofte zij nog opgemerkt, dat het liier niet betreft het ontnemen van door adressante verkregen rechten, evenmin het intrekken van verleende cor.ces-

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 14