62 3 October 1929 STICHTING 3e OPENBARE LAGERE SCHOOL. Aan den Raad. Op ons voorstel is in Uwe Vergadering van 21 Maart 1929 besloten tot uitbreiding van het aantal openbare scliolen voor gewoon lager onderwijs met één en is voor de stichting daarvan een terrein aan- gewezen aan de Heemsteedsche Dreef. In dezelfde vergadering werd verder besloten aan het Hoofd van den Dienst van Openbare Werken op te dragen plannen te ontwerpen voor deze te bouwen school. Deze plannen met kostenraming zijn bij ons inge- komen en liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Bij inzage van deze plannen zal U blijken, dat de bedoeling is te bouwen eene school met acht klassen en een gymnastieklokaal. Van deze acht klassen zullen er vijf beneden en drie boven komen. Wij merken U op, dat het ingediende plan, waar- mede wij ons geheel kunnen vereenigen, in overleg met ons College zoo is uitgevoerd, dat door aanbouw van een vleugel langs de Heemsteedsche Dreef ge- makkelijk een tweede school kan worden gevormd. Een der benedenlokalen is zoo gelegen, dat, wanneer te gelegener tijd mocht blijken, dat aanbouw van nog een school gewenscht is, dit lokaal gemakkelijk daar- bij getrokken kan worden. Voorts is gerekend op een kamer voor hef Hoofd en een voor het personeel, waarvan er een tevens is te benutten voor de diensten van den schoolarts en schooltandarts, een kleine ruimte waar een concierge kan verblijven, een leermiddelenbergplaats, terwijl de ruimte boven het gymnastieklokaal voor diverse doel- einden als handenarbeid e.d. is te benutten. Uit de overgelegde begrooting blijkt, dat de stich- tingskosten worden geraamd op rond f 119.000. waarbij dan inbegrepen zijn de kosten van de ins'al- latie voor de centrale verwarming, de bestedingskosten, teekenwerk en kosten van toezicht, alsmede de kosten van in orde maken van het geheele terrein. Zoo U bekend is hebben wij er in ons vroeger voorstel reeds op gewezen, dat het terrein voldoende groot is om uitbreiding van schoolruimte ter plaatse mogelijk te maken. Zoolang hieraan geen behoefte

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 31