82 28 November 1929. AANSCHAFFING LADDERWAGEN VOOR DE BRANDWEER. Aan den Raad. Bij Uw besluit van 21 Februari 1924, no. 14, werd overgegaan tot de aanschaffing van een automobiel- brandspuit, tengevolge waarvan de brandbluschmidde- len in deze gemeente in belangrijke mate werden verbeterd. Een afdoende verbetering is echter nog niet verkregen, daar het laddermateriaal in geen enkel opzicht aan de tegenwoordig daaraan te stellen eischen voldoet. Het laddermateriaal wordt thans nog per handwagen vervoerd, terwijl wanneer een eenigszins lioog gebouw moet worden beklommen moeilijkheden worden on- dervonden door het ontbreken van uitschuifbare lad- ders. Het gebrekkige van het laddermateriaal komt nog te duidelijker naar voren sedert het gebruik der automobielbrandspuit. Deze is reeds lang op het terrein van den brand aanwezig voordat het benoodigde laddermateriaal is aangevoerd. Ook ten opzichte van eventueele redding bij brand zou eene betere ladder- voorziening groot nut kunnen bewijzen. Het is duidelijk dat deze toestand niet kan besten- digd worden. Wij hebben daarom uitgezien naar middelen om aan gemelde bezwaren tegemcet te komen. Het is ons gebleken, dat een afdoende verbetering alleen kan worden verkregen door de aanschaffing van een autoladderwagen. In verband daarmede is onderzocht aan welk materiaal de voorkeur is te geven. Door de fa. Geesink te Weesp is aangeboden de levering van een Magirusladder tegen den prijs van f Ö525.terwijl de fa. Voigt en Co. te Amsterdam een „Metz ladderwagen" wenscht te leveren voor een prijs van f 6380. De Magirusladderwagen wordt gedeelteiijk hier te lande opgebouwd, terwijl de Metz ladder wagen geheel gereed uit Duitschland komt. In verband hiermede verdient het aanbeveling over te gaan tot de aan-

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 27