12 December 1929. UITBREIDING BRONSTEESCHOOL. Aan den Raad. Zooals U bekend is, beslaal de openbare school aan den Bronsteeweg uit tien leslokalen. Daarvan ziju er 6 in gebruik bij de Lagere school en 4 bij de U.L.O. school. Uit ons voorstel van 4 dezer, inzake splilsäng van de le klasse der U.L O. school, zal U echter gebleken zijn, dat de schoolruimte niet meer voldoende is. Hoewel wij U bij genoemd voorstel een oplossing van tijdelijken aard hebben kunnen voordragen om reeds binnenkort tot splitsing van genoemde le klasse te kunnen overgaan, is het uit den aard der zaak noodig dat definiîief in het gebrek aan schoolruimte wordt voorzien. Wij merken U hierbij op, dat bij de 4 bij de U.L.O. school in gehruik zijnde leslokalen ook inbegrepen is het lokaal, ingericht voor onderwijs in teekenen en natuurkunde, welk lokaal zich echter door de wijze van inrichting minder goed leent om daarin gedurende den geheelen dag ondetwijs in andere vakken te geven. Wij hebben gemeend in Uwen geest te handelen door den lieer H. Korringa, welke de ontwerper is geweest van de Bronsteeschool, uit te noodigen een plan fe ontwerpen voor het bouwen van twee leslo- kalen op het gymnastieklokaal. Het aanbouwen toch van een tweetal leslokalen is niet mogelijk, omdat daarvoor niet voldoende grond beschikbaar is. Het ontworpen plan, waarmede ook de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Haarlem zich, behoudens eene kleine wijziging van onderge- schikten aard, kan vereenigen, ligt voor U ten Raad- huize ter inzage. Volgens een door den architect op- gemaakte globale begrooting worden de kosten geraamd op f 28000.-—Hierin zijn echter inbegrepen de kosten van inrichting, van uitbreiding der centrale verwarming, van honorarium en kosttn van toezicht tijdens den bouw. Verder vestigen wij er Uwe aandacht op, dat uit den aard der zaak de kosten van dezen bouw niet onbelangrijk worden beïnvloed, doordat verschillende

Raadsnotulen Heemstede | 1929 | | pagina 7