18 20 Februari 1930 WIJZIGING ELECTRICITEITSTARIEF. Aan den Raad. In Uwe Vergaderingen is meerdere malen en van verschillende zijden gesproken over de wenscheliik- heid van wijziging der tarieven voor electriciteit, waarbij dan ook steeds op invoering van een vast- rechttarief werd aangedrongen. Door ons is daarop toegezegd dat wij bereid waren deze aangelegenheid in studie te nemen. Het is een niet te ontkennen feit, dat een groot deel van het publiek de electrische verwarming van de woningen is gaan beschouwen als een eisch van den tijd. Bij vestiging van gezinnen in onze gemeente, komende uit plaatsen waar het vastrechttarief reeds bestaat en waar men als een gevolg van dit tarief gewoon is aan electrische verwarming, doet zich van- zelf het gernis van zulk een tarief in onze gemeente steeds sterker gevoelen en achten wij het, met de Commissie voor de Bedrijven, welke ons daarover adviseerde, in het belang van de gebruikers gewenscht aan het verlangen naar een tarief, waarbij de electri- sche verwarming minder kostbaar wordt, tegemoet te komen. Op die wijze kan onze gemeente zich aan- passen aan in naburige gemeenten reeds bestaande regelingen. Blijkens het advies van de Commissie voor de Bedrijven is het niet mogelijk een vastrechttarief te ontwerpen waarvan alle afnemers kunnen profiteeren, terwijl ook ons College de verantwoordelijkheid daar- van op het oogenblik uit een financieel oogpunt niet zou durven aanvaarden. Anderzijds is het niet juist een vastrechttarief in te voeren, waarvan alleen de grootere verbruikers zouden profiteeren, omdat hiermede slechts een gedeelte onzer ingezetenen gebaat zou zijn Er is daarom gezocht naar een tarief, hetwelk hen die electriciteit voor ver- warming en andere doeleinden willen bezigen kan tegemoet komen, doch waarbij ook de kleinere ver- bruikers van een niet onbelangrijke stroomprijsver- mindering profiteeren.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 11