n 17 20 Februari 1930 Het komt ons voor dat aan de plaafselijke regeiin- gen, welke toepasselijk zijn voor iien die in vasten of tijdelijken dienst der gemeente werkzaam zijn, min- stens dezeifde aanspraken moeten kunnen worden ontleend ais de Ziektewet b.v. geeft voor lien, wier dienstverband met de gemeente geheel los is. Volgens het beslaande ambtenarenreglement heeft een vast ambtenaar met een korter diensftijd dan een jaar recht op ziekengeld gedurende een gelijken ter- mijn als de diensttijd bedraagt, terwijl bij verdere verhindering eene afzonderlijke regeling kan worden getroffen Het geval kan zich dus voordoen, dat zoo'n a nbtenaar gedurende een korter tijdvak ziekengeld ontvangt dan de fermijn in de Ziektewet genoemd. Wij achten het billijk dat alle vasle ambtenaren in dit opzicht dezelfde aanspraken hebben, zoodat wij voor- steHen het 2e lid van artikel 6 van het Algemeen Ambtenarenreglement in te trekken. Ten opzichte van de tijdelijke ambtenaren is in art. 9 van het Ambtenarenreglement bepaald dat de termijn van uitkeering verband houdt met den dienst- fijd. Ten hoogste kan 3 maanden ziekengeld worden ontvangen. Ook dit arlike! stellen wij U voor te wij- zigen en wel zoo, dat een tijdelijk ambtenaar bij verlof wegens ziekte recht heeft op 6 maanden ziekengeld, een zelfde termijn dus als de Ziektewet noemt. Wanneer deze bepaling aldus wordt gewijzigd, zijn wij voornemens de regeling voor de tijdelijke ambte- naren aan de goedkeuring van de Kroon te onder- werpen. Wordt deze goedkeuring verkregen, dan is ook voor deze ambtenaren de Ziektewet niet toepas- selijk. Voor de werklieden zijn in de artikelen 27 tot en met 31 van het Werk'iedenreglement bepalingen op- genomen omtrent uitkeering van loon bij ziekte. Ue vaste en voorloopig aangestelde werklieden zub len niet onder de bepalingen van de Ziektewet vallen. Deze ontvangen echter bij een diensttijd van hoog- stens 52 weken in maximum 13 weken ziekengeld. De billijkheid brengt mede, dat deze termijn gebracht wordt op 6 maanden, gelijk de Ziektewet noemt. Op de losse en jeugdige werklieden in den zin van het Werkliedenreglement zou de Ziektewet toepasselijk zijn, omdat deze gedurende de eerste tvvee jaren van hun diensttijd geen ambtenaar in den zin der Pensi- oenvvet zijn. Deze komen tengevolge van de Ziektewet n enkele opzichten in ongunstiger positie doordat de areasäts-: I ll!l

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 2