24 April 1930 91 vanwaar de krnderen worden uitgezonden over Frank- rijk, om het geslacht te behouden. Spreker wijst er nog op, hoe bij de niet bij een Kerkgeoootschap aangesloten menschen het geboortecijfer 8 per 1000 per jaar bedroeg, terwijl het sterftecijfer 10 was. Ons land heeft gelukkig ieder jaar nog een geboorte over- schot, doch wanneer het neo malthusianisme ook hier meer zal worden ingevoerd, dan zal mettertijd blijken, hoe ook de practijk van deze leer tot ontvolking zal leiden. De heer Jhr. van de Poll, Wethouder, zegt, niet van plan te zijn geweest om over deze zaak iets te zeggen en wel omdat hij dezelfde meening is toege- daan als de heer Van Unen. Spreker zegt, dat Burge- meester en Wethouders er niet over gedacht hebben om voor te stellen dit adres voor kennisgeving te laten aannemen. Hij zelf had voorgesteld om deze zaak op het oogenblik niet ter sprake te brengen en de behandeling daarvan op te schorten tot na de raadsverkiezingen. Spreker zegt, dat de loonen in deze gemeente van dien aard zijn, dat heusch op het oogenblik niemand in het gedrang zal komen. Deze verklaring wenschte hij gaarne hier af te leggen. Vervolgens zegt spreker te zijn aangevallen door de heeren Van der Erf en Kwak, die niet konden begrijpen dat een Christelijk Historicus tegen kinder- toeslag stemt. Men mag hier echter niet generaliseeren en wel degelijk moet bij de beoordeeling over de noodzakelijkheid van kindertoeslag de plaatselijke toestand in het oog worden gehouden. Wanneer spreker dan ziet, dat in Heemstede top-loonen worden betaald, acht hij het onjuist om hierboven nog kinder- toeslag toe te kennen. Het zou echter zeer goed mogelijk kunnen zijn dat de Christelijk Historici in andere gemeenten een andere stem uitbrengen. De Voorzitter zegt, persoonlijk geen aanleiding te hebben gevonden om voor te stellen, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Dat neemt niet weg, dat hij het onjuist vindt om telkens niaar opnieuw een- zelfde zaak aan de orde te stellen en eenzelfde verzoek te doen. Nog onlangs, in de raadsvergadering* van 31 Januari 1929 is over deze zaak van gedachten gewisseld en nu komt men al weer met hetzelfde aandragen. Nu het echter eenmaal zoover is gekomen dat een zekere categorie ingezetenen een adres richt aan den Raad om een uitspraak te krijgen over een principieele zaak, dan aclit spreker het op den weg

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 19