24 April 1930 92 liggen van Burgemeester en Wethouders om den Raad de gelegenheid te bieden zich daarover uit te spreken. Wat betreft de opmerkingen van den heer Breed, als zouden de debatten toch dezelfde zijn geweest, wan- neer Burgemeester en Wethouders hadden voorgesteld om dit adres voor kennisgeving aan te nemen, merkt spreker op, dat deze dan een ander karakter hadden gekregen. Spreker vindt, dat Burgemeester en Wet- houders hier zeker geen verwijt kan treffen, integen- deel, wil hij het een mooie daad noemen van dit College, dat in meerderheid niet voor kindertoeslag gevoelt toch de gelegenheid aanbiedt om hierover te spreken. De heer Van Unen zegt, dat hoewel de neuzen nu wel zijn geteld, hij het er, na de ontstemming, die van verschillende kanten heeft geklonken, niet bij wil Iaten. Op de eerste plaats dan, handhaaft spreker zijn meening, dat hij het niet fraai vindt dat deze zaak thans opnieuw ter sprake wordt gebracht en dat van de zijde van Burgemeester en Wethouders geen ander voorstel is gekomen, dan weer het debat opnieuw te openen Dit is echter een kwestie van appreciafie. Vervolgens zegt spreker, heeft de heer De Boer het als een onvriendelijkheid van den Raad doen voorko- men, dat hem indertijd geweigerd werd terug te komen op zijn, bij vergissing verkeerd uitgebrachte stem bij de subsidie aanvrage van de Katholieke Bewaarschool. Dit was echfer geen onvriendelijkheid, doch een weigering, die door het Reglement van Orde werd gedicteerd. Verder is een vergelijking ge- Irokken met de gesties van Mevrouw Bigot over den vacantietoeslag. Deze vergelijking, zegt spreker, gaat ook niet heelemaal op. Mevrouw Bigot kwam met haar verzoek voor de tweede maal terug in een op dezelfde wijze samengestelden Raad. De voorstanders van kindertoeslag gebruikten echter de toevallige ge wijzigde situatie van den Raad om de kindertoeslag er door te jagen. Dan is nog gesproken over de houding der Katholieken bij de aanvulling van de Raacfscommissiën, die onlangs aan de orde was, maar dit betrof toch in ieder geval een heel wat zachtere materie als die, welke thans aan de orde is. Wat de heer De Boer doet als goed Katholiek, zegt spreker, kan niet anders dan voor hem pleiten. Voorfs, zegt spreker, heeft de heer Van der Erf deze zaak belicht op een wijze, die loch niet altijd

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 20