24 April 1930 Rondvraag. Siraatnamen. Toepassing Werklieden-reglemeni. 96 De heer Rijkes merkt op, dat in deze gemeenfe een Valkenburgerlaan en een Valkenburgerstraat be- staan, terwijl deze strafen ieder een eigen huisnumme- ring hebben. Dit geeft zeer veel aanleiding tot ver- warringen, vooral bij de poSt en ook bij andere bestellingen. Spreker heeft deze aangelegenheid in de vergadering van de Commissie voor Openbare Werken gebracht. De Voorzitter van die Commissie wist echter niet direct te zeggen waar dit thuis hoorde en heeft spreker toen geadviseerd zijn opmerkingen te maken bij de rondvraag. Zonder daarvan een voorstel te maken zou hij daarom aan de aandacht van het College van Burgemeester en Wethouders willen aan- bevelen eens te onderzoeken in welken vorm aan dit bezwaar tegemoet zou zijn te komen. In verband hiermede zou spreker ook willen wijzen op de Over- boschlaan en de Overboschstraat. Misschien zou het mogelijk zijn, door vernummering van de strafen een oplossing te brengen. De Voorzitter zegt, dat deze moeilijkheid destijds al eens onder het oog is gezien ten aanzien van de Overboschstraat en de Overboschlaan en zegt voorts gaarne toe, eens na te zullen gaan, in welken vorm tegemoet kan worden gekomen aan het door den heer Rijkes gesignaleerde euvel. De heer Vring zou willen vragen, langs welken weg een arbeider, bij de gemeente werkzaam, in een andere categorie wordt geplaatst. Spreker heeft bij deze vraag de stoomstokers bij de gasfabriek op het oog. Met die menschen, zegt spreker, schijnt heel eigenaardig te zijn omgesprongen. Zij hebben n.I. een brief thuis gekregen waarin op dreigement van ontslag aan hen werd bericht, dat zij met een andere aanstelling ge- noegen moesten nemen. Bovendien hebben ze een nieuwe aanstelling gekregen, waaraan zegelkosten van f 1.zijn verbonden. Spreker zou willen vragen, of die zegelkosten op de arbeiders zelf verkaald worden. Het wil hem voorkomen, dat deze nieuwe aanstelling geheel overbodig was. Hij zelf heeft op zijn oorspron- kelijke aanstelling wel 4 mutaties. Wat hem echter het

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 24