24 April 1930 81 liem aankome met het bezwaar, dat hij aan de loonen gaat pingelen. Hij gaat dan alleen met gelijke munt betalen, hoewel hij het ten zeerste betreurt, dat deze on fraaie methodes hier van zekere zijde zijn inge- voerd. De heer Rijkes, vervolgens het woord verkrijgende, begint te verklaren, dat hij met eenige bevreemding heeft kennis genomen van den inhoud van dit raads- stuk. Blijkens mededeeling in dit raadsstuk is het onderwerp „Kindertoeslag aan het gemeente-personeel" meerdere malen in dezen Raad in behandeling geno- men, éénmaal hebben de stemmen gestaakt, dus ver- worpen in de Raadsvergadering van 29 October 1920 werd dit voorstel met 7 tegen 5 stemmen opnieuw verworpen. In de Vergadering van 31 Januari 1929 is er wederom een principieele uitspraak gevraagd en voor de derde maal verworpen. De samenstelling van den Raad, die toch een afspiegeling is van de wenschen van de burgerij,was dus van dien aard, dat men zich tegen het verleenen van een kindertoeslag aan het Gemeente personeel uitsprak. Welke aanleiding is er nu weer voor het College om opnieuw deze zaak iu den Raad ter sprake te brengen Waarom is het College ingegaan op het verzoek van de minderheid van Burgenreester en Wethou- ders en Waarom hebben Burgemeester en Wethouders niet voorgesteld bedoelde adressen voor „kennisgeving" aan te nemen Met alle bescheidenheid meende hij dit laafste te mogen verwachten, immers de meerderheid in Bur- gemeesfer en Wethouders heeft zich tegen dit voorstel uitgesproken. Mocht echter, ondanks alles, de Raad in meerder- heid, zich thans in principe uitspreken voor het toe- kennen van een kindertoeslag, dan zou de mogelijkheid niet uitgesloten zijn, dat, wanneer de tegenstanders van dit voorstel t.z t. eens eene meerderheid mochten krijgen, dit voorstel opnieuw aan de orde te stellen, wat zeer zeker voor het betrokken Gemeente personeel niet aangenaam zou zijn, doch waarvoor de voor- standers van nu van dit voorstel geheel verantwoor- delijk gesteld dienen te worden. Het neemt echter niet weg, dat het voorstel om zich in principe vdör of tegen kindertoeslag uit te

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 9