54 10 Juli 1930 BiJDRAOE SCHOOLGELD CHRISTELIJK LYCEUM. Aan den Raad. Door Iiet Bestuur van het Christelijk Lyceum te Haarlem is bij adres van 31 Mei j.L, in verband met den financieelen toestand der Vereeniging, om steun van de gemeente verzocht in dien zin, dat de ge- meente voor iederen leerling op het Lyceum f 400.— befaalt en het Lyceum dan geen schoolgeld voor deze leerlingen invordert. De bedoeling van het Lyceum is dan, dat voor deze leerlingen door de geineente schoolgeld wordt geheven. In verband met dit verzoek deelen wij U mede, dat genoemd Lyceum tot nu toe geen financieelen steun van de gemeente ontving. De ouders van de leerlingen uit onze gemeente maken echter aanspraak op bijdrage in het schoolgeld krachtens raadsbesluit van 24 Juni 1924, no. 65. Deze bijdrage is gelijk aan het verschil tusschen wat krachtens de retributiever- ordening dezer gemeenfe verschuldigd zou zijn en wat aan schoolgeld aan het Lyceum betaald wordt. Ten opzichte van leerlingen welke het Kennemer Lyceum bezoeken, werd bij raadsbesluit van 28 Mei 1925 eene regeling getroffen, krachtens welke dat Lyceum aan de ouders, voogden of verzorgers in rekenirig brengt een schoolgeld, berekend naar de retribulieverbrdening dezer gemeenfe, terwi'l de ge- meenfe voor iederen leerling aan het Lyceum betaalt het verschil tusschen dat schoolgeld en f 400.Het Lyceum zorgt dan zelf voor de inning van het schooigeld. Deze regeljng is ook van toepassing verklaard op de Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje", terwijl ook voor het R.K. Lyceum eene soortgelijke regeling ge- troffen is. Met het oog op deze regelingen komt het ons bil- lijk voor, dat aan het verzoek van het Christelijk Lyceum wordt tegemoet gekomen. Wij vinden echter geen aanleiding in de wijze waarop de steun wordt verleend eene andere methode te volgen dan ten opzichte van de andere genoemde inrichtingen van

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 29