46 10 juli 1930 rekening van de gemeente te nemen, kan vereenigen, zullen ook de besturen van de bijzondere scholen in de gemeente in de gelegenheid gesteld behooren te worden eenzelfden cursus te vormen of een bestaan- den cursus voort te zetten. De mogeîijkheid hiertoe zou bestaan wanneer eene regeling werd getroffen krachtens welke aan besturen van bijzondere scho- len onder bepaalde voorwaarden eene bijdrage uit de gemeentekas wordt verleend voor bijzondere cursussen in Fransch. Deze bijdrage kan dan geba- seerd worden op de gemiddelde kosten per leerling van de openbare cursussen, met dien verstande dat niet meer dan de werkelijke kosten worden ver- goed. Een en ander is in bijgevoegd ontwerp-besluit opgenomen. Resumeerende hebben wij de eer U voor te stel- len door vaststelling van bijgevoegde ontwerp-be- sluiten: a, met ingang van 1 September 1930 het onder- wijs in Fransch aan leerlingen van de 5e en 6e klasse der openbare lagere scholen voor rekening van de gemeente te nemen; b, in de verordening op de openbare scholen de mogelijkheid op te nemen onderwijs in handenarbeid te geven en verder de mogelijkheid te openen aan de leeilingen van de 7e klasse eener openbare lagere school onderwijs te geven in Fransch, Duitsch of Engelsch; c, eene regeling te treffen krachtens welke be- sturen van bijzondere scholen eene bijdrage uit de gemeeniekas kunnen ontvangen, wanneer een cursus in Fransch wordt gegeven. Heemstede, 20 Juni 1930. Burgemeesfer en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 5