68 21 Augustus 1930 KINDERTOELAGE AAN GEMEENTE-PERSONEEL. Aan den Raad. Door de besturen van de afdeelingen der Algemeene Roomsch Katholieke Ambtenaren Vereeniging (A.R.K. A van den Bond van Clir. Politieambtenaren in Neder- land en van den Ned. R K. Politiebond „St. Michaël" werd een adres aan Uwen Raad ingezonden, houdende het verzoek om voor het personeel in dienst dezer gemeente het kindersuppletieloon in te voeren, zooals dit te Haarlem geldende is en over dit punt het ge- organiseerd overleg te hooren. In Uwe vergadering van 24 April 1930 heeft de meerderheid van Uwen Raad zich uitgesproken vöör de invoering van eene kindertoelage. Naar aanleiding van die uitspraak werd door ons eene ontwerp-regeling samengesteld omvattende eene kindertoelage, (e beginnen met het derde kind, bene- den een leeftijd van 16 jaar. Het bedrag der toelage is aangehouden voor de werklieden op fl per week per kind en voor de ambtenaren op 3 pCt. der jaarwedde bij den aanvang van het jaar of bij latere indiensttreding op den dag van indiensttreding, terwijl het in onze bedoeling lag deze toelage te laten ingaan op 1 Januari 1931. Wij hebben over deze ontwerp regeling het advies ingewonnen van de Commissiën van Overleg. De Commissie van Overleg voor de Ambtetiaren kon zich met dit ontwerp geheel vereenigen, evenals de Commissie van Overleg voor het Polifiepersoneel. Deze laafste Commissie gaf in haar advies echter in overweging de leeftijdsgrens niet op 16 doch op 18 jaarte stellen, met de beperking, dat de kinderen, welke meer verdienen dan een bepaald bedrag, b.v. meer o'an f 5.per week, bij die berekening vanhetaanfal kinderen buiten beschouwing blijven. Verder werd in overweging gegeven met de invoering niet te wachten tot I Januari 1931, doch als datum van ingang te bepalen b.v. de eerste dag van de maand volgende op die, waarin de Raad het betrekkelijke besluit zal vasfsfellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 15