68 21 Augustus 1930 De Commissie van Overleg voor de werküeden adviseerde de toelage in te voeren volgens ons ont- werp, echter met deze wijziging dat de toelage voor de werklieden zou worden bepaald op f 1.50 per week per kind boven de twee kinderen. Voor de ambtenaren zoli dan de minimum toelage bepaald moeten worden op f 78.per jaar. Wat betreft de verhooging van de leeftijdsgrens van 16 tot 18 jaar meenen wij, dat reeds door de daarbij aangegeven beperking hierop niet dient te worden ingegaan. Een en ander zou met veel admi- nistratieve bezwaren gepaard gaan, omdat toch onze bedoeling is de kindertoelage te bepalen naar den toestand op elk willekeurig tijdsfip en niet naar dien op een bepaalden datum. Wij meenen 16 jaar zonder bepetking als de meest juiste opiossing te moeten aanbevelen. invoering van kindertoelage in den loop van een jaar oordeelen wij niet overeen te stemmen met eene goede financieele politiek. Dergelijke maatregelen be- hooren bij eene nieuwe begrootingsperiode aan te vangen, zoodat wij dan ook thans nog op het stand- punt staan dat het besluit in werking moet treden op 1 Januari 1931 of voor de werklieden metingangvan de eerste loonweek in 1931. Verhooging van de toelage van fl.tot f 1.50 per week zou de regeling voor de gemeente financiee! aanmerkelijk duurder maken zoodat wij ons daarmede niet kunnen vereenigen. Wij adviseeren U de toelage te bepalen op f 1.per week en per kind voor de werktieden en op 3 pCt. van de jaarwedde per kind voor de ambtenaren, te beginnen voor beiden dus met l^pt derde kind. Naar aanleiding van bovenstaande uiteenzetting bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit, waarin een en ander is opgenomen, ter vaststelling aan. De betrekkelijke stukken liggen voor U ten Raad- huize ter inzage. Heemstede, 30 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. van de Poll, l.b. De Secretaris, N.Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 16