70 21 Augustus 1930 AFWIJKING ROOILIJN KERKLAAN. Aan den Raad. Naar aanleiding van een verzcek van de Regenten van Huize St. Bavo om afwijking van het bepaalde bij ait. 15ter der Bouw- en Woningverordening dezer gemeente voor uitbreiding van het St. Bavogesticht, welk adres in Uwe Vergadering van 31 Juli j.l. in onze handen werd gesteld om advies, hebben wij de eer U het volgende inede te deelen. Bij genoemd artikel 15»er is bepaald, dat bij be- bouwing van de gronden langs de Zuidzijde van de Kerklaan de minimum afstand van den weg tot den voorgevel moet bedragen 6 Meter. De Regenten van Huize St. Bavo verzoeken thans deze bepaling buiten toepassing te laten en toestemming te verleenen tot het bouwen van den voorgevel van de uitbreiding van het St. Bavogesticht op een lijn, welke is gelegen 0.30 M. voor de voorgevellijn van het bestaande gesticht en derhalve ruim 6 M. voor de vastgestelde rooilijn. Met inwilliging van dit verzoek in vollen omvang kunnen wij ons niet vereenigen en in ver- band daarmede hebben wij voor het inkomen van dit verzoek reeds met Regenten van genoemd gesticht besprekingen gevoerd, waarbij wij onze bezwaren hebben uiteengezet en tevens hebben medegedeeld dat wij ons wel met een gedeeltelijke inwilliging van het verzoek kunnen vereenigen. Naar onze meening toch bestaat geen bezwaar den aanbouw te doen geschieden in de rooiïng van het af te breken perceel, waardoor deze aanbouw plm. 1.70 M. achter de gevellijn van het bestaande gebouw wordt opgetrokken Op deze wijze wordt een gelei- delijke overgang gevormd naar de veel verder achter- waarts gelegen perceelen ten Westen van het St. Bavogesticht en het uifzicht van die perceelen naar het Oosten niet geheel en al weggenomen. Bovendien wordt deze overgang gevorderd in het belang van de veiligheid van het verkeer op de Kerklaan en den op die laan uitkomenden weg van den heer Van der Eijken. Tenslotte dient rekening te worden gehouden met de mogelijkheid dat daar ter plaatse een zijstraat

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 21