67 21 Augustus 1930 bebouwirg en de verbelering van de communicatie- middelen wettigen o.i. niet langer verschil te maken tusschen het Nocrdelijk en Zuidelijk deel der ge- meente, zoodat wij van oordeel zijn. dat de geheele gemeente in de derde klasse behoort te worden gerangschikt. Nog heeft de Raad de bevoegheid één of meerder grondslagen mobilair, dienstboden, paarden, pieizier- vaartuigen en hiljarten geheel te laten vervallen. Wij zijn van oordeel, dat van deze bevoegdheid geen gebruik moet worden gemaakt, doch dat alle grond- slagen behooren te worden gehandhaafd. Waar de Personeele Belasting het karakter heeft gekregen van een verteringsbelasting, door het Rijk voor de gemeente geheven, heeft de wetgever bepaald, dat de opcenten, thans door Rijk en Provincie gehe- veii, per 1 Januari 1931 komen te vervallen. De Gemeenteraad heeft de bevoegdheid gekregen om in de wetfelijke tarieven verandering te brengen, onverminderd zijne bevoegdheid om opcenten te heffen. Indien onze gemeente voor de Personeele Belasting in de 3e klasse zou worden gerangschikt, dan zouden de lasten, mede tengevolge van het vervallen der Rijks- en Provinciaie opcenten, worden verlicht. Waar echter de inkomsten uit de brormen, die de nieuwe wet op de financieele verhouding voor de gemeente opent, met name de uitkeering uit de fondsbelasting, de hoofdsom der Personeele Belasting en van de hoofdsom der grondbelasting, riiet voldoende zijn om de vervallen inkomsten te vervan - gen, llgt het voor de hand dat aan verlichting van lasten niet kan worden gedacht. Om nu hetzelfde bedrag in de gemeentekas te laten vloeien dat thans door de ingezetenen wegens Perso neele Belasting wordt opgebracht, zouden öf opcenten moeten worden geheven öf zouden de wettelijke tarieven moeten worden verhoogd. Voorts diende te worden overwogen of de Personeele Belasting niet nog iets verder moest worden verzwaard, om daar- mede te voorkomen dat het aantal opcenten op de fondsbelasting voor onze gemeente te hoog zoude worden opgevoerd. Met het oog op de belangrijkheid van al deze vragen, hebben wij gemeend, alvorens een definitief voorstel bij U ter tafel te brengen, in overleg te moeten treden met Uwe Commissie voor de financiën.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 2