67= 21 Augustus 1930 MEMORIE VAN TOELICHTING behoorende bij de verordening belreffende de classificatie van de gemeente fieemstede voor de heffing van de Personeele Belasting. De gemeente is, volgens de bij de wet op de Personeele Belasting van 1896 gevoegde tabel inge- deeld als volgt 5e Klasse Het Noordelijk deel der gemeente 6e KlasseHet Zuidelijk deel der gemeente. De grens loopt van het punt in de gemeentegrens waar de Van Merlenvaart valt in de Ringvaart, langs de Van Merlenvaart Westwaarts tot den Glipperweg, iangs dezen weg in Zuidelijke richting tot waar aan de Westzijde van dien weg de grenslijn begint tus- schen de landgoederen „Groenendaa!" en „Meer en Berg", die grenslijn volgende in Noordwestelijke richting tot aan de grens van Sectie B en verder Westwaarts langs de grens tusschen de Secties B en C fot de grens tusschen de gemeenten Heemstede en Bloemendaal. De classificatie van de gemeenten kon reeds ge- ruimen tijd als verouderd worden beschouwd. Toen dan ook in 1927 van regeeringswege een onderzoek werd ingesleld of er verandering in de classificatie moest worden gebracht, is van de zijde van het Gemeentebestuur krachtig aangedrongen om het Noordelijk deel der gemeenfe in de derde klasse te plaatsen, terwijl toen reeds in een mondelinge be- spreking met den Rijksinspecfeur werd betoogd, dat de verschillen met het Zuidelijk deel der gemeente steeds geringer werden. De voortschrijdende bouw binnen deze gemeenfe en de voortdurende verbetering van de communicafie- middelen, met name tram, autobus en automobiel- verkeer, wettigen niet langer om fusschen de 2 deelen der gemeente verschil te maken, zoodat wordt voor- gesteld de geheele gemeente in de derde klasse te rangschikken. Heemstede, 23 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De Secretaris, N.Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 7