77 25 September 1930 KOLENTRANSPORT-INRICHTING. Aan den Raad, Krachtens Uw besluit van 19 Maart 1925, no. 26, werd van de voormalige gemeente Schoten eene kolen- en cokestransportinrichting overgenomen. Deze inrichting werd door het gemeentelijk gasbedrijf alhier, ruim 5 jaren tot tevredenheid gebruikt, doch verkeert thans in een zoodanig stadium van slijtage, dat algeheele vernieuwing de voorkeur verdient boven reparatie. De wijze van kolenlossen door middel van deze transportinrichfing heeft in de praktijk zeer goed vol- daan, zoodat er geen aanleiding is over te gaan tot het opsfellen van een ander soort transportwerktuig. Bij het maken van vernieuwingsplannen is dus uit- gegaan van het principe der bestaande kolenlosinrich- ting, welke echter nog op velerlei wijzen voor verbe- tering vatbaar was. Zoo kan bij de nieuwe inrichting de uithouderconstructie aan den kaaimuur, welke ophaalbaar was met het oog op de toestanden in Schoten, door een veel eenvoudiger samenstel worden vervangen, terwijl de hieraan verbonden brug geheel kan vervallen. De loopbak, die voor afstandsbediening was uitge- rust, zal nu worden voorzien van een bestuurders- plaats, waardoor de bediening veel eenvoudiger en bedrijfszekerder wordt. Ook op ander gebied zullen nog verbeteringen worden aangebracht. Hoewel grij- perinhoud, hef- en rijsnelheié heizelfde blijven, kan toch verwacht worden dat tengevolge van de een- voudiger bediening het kolenlossen spoediger zal gaan. Voor de levering van een compleet gemonteerde inrichting, welke bedrijfsvaardig moet worden opge- leverd, zijn verschillende aanbiedingen gevraagd. Wij zouden de levering willen opdragen aan de laagste inschrijfster, de N.V. Machinefabriek Thole te Enschede, voor de opgegeven som van f 17000. De verkregen inlichtingen ömtrent een door deze fabriek geleverde transportinrichting in Amsterdam waren gunstig.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 15