74 25 September 1930 per week voor iedere school worden. De kosten kunnen dan, berekend naar de bezoldiging, welke wordt betaald aan den vakonderwijzer aan de U.L.O. School, geraamd worden op totaal ongeveer f 1600. voor de drie scholen. Wij stellen U voor goed te vinden dat met ingang van 1 Januari 1931 het onderwijs in lichamelijke oefening aan de leerlingen van de klassen 5 en 6 (mef eventueel 7) der openbare lagere scholen wordt gegeven door een vakonderwijzer en ons machfiging te geven daarvoor een tijdelijke vakonderwijzer te benoemen. Een gevolg hiervan zal zijn, dat de bijzondere lagere scholen op grond van ariikel 101, 9e lid der L.O. Wet 1920 voor het eerst over 1932 aanspraak zullen maken op vergoeding van de wedden van eventueel aan die scholen verbonden vakonderwijzers. Bij Uw besluit van 25 Juli 1929, no. 50, werden wij gemachtigd een tijdelijke vakonderwijzeres te be- noemen om gedurende 3 uren per week onderwijs te geven in het vak nuttige handwerken aan de meisjes- leerlingen der openbare school voor uitgebreid lager onderv/ijs aan den Bronsteeweg. Het aantal uren kon op 3 per week bepaald wor- den, omdaf de meisjes van 2 klassen gecombineerd onderwijs ontvingen. Met ingang van den nieuwen cursus is het aantal meisjesleerlingen der le en 2e klasse echter zoo gestegen, dat combinafie niet be- stendigd kon blijven, zoodat deze klassen van 1 Sep- lember j 1. af, afzonderlijk onderwijs ontvangen in nutfige handwerken. Het aantal uren, door U bepaald op 3, behoeft dus uitbreiding met 2 maa! 3/4 uur per week. Wij stellen U voor goed fe vinden dat deze uit- breiding met ingang van 1 September j I. heeft plaats gehad. Tijdens de invoering van het vakonderwijs op de U.L.O. School, hebben wij ons reeds enkele malen genoodzaakt gezien aan U een voorstel te doen tot uitbreiding van het aantal Iesuren, zulks omdat com- binatie van klassen niet langer mogelijk bleek. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit zich zal herhalen en stel- len wij U daarom voor, goed te vinden, dat, wanneer door U uifgemaakt is dat aan een bepaalde schoo! of aan bepaalde klassen eener school vakonderwijs wordt gegeven, aan ons wordt overgelaten te bepalen of uitbreiding van het aantal uren noodzakelijk is.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 8