25 September 1930 202 College van Burgemeester en Wetbouders sleeds een compromis wordt gevonden en steeds de noodige concessies van weerszijde worden gedaan, nu plot- seling de meerderheid van dit College in beroep wenscht te gaan bij de Kroon. Hij vindt er iets on- rechtvaardigs in ten opzichte van het schoolbestuur, Het maakt zoo den indruk alsöf men vraagt aan dat schoolbestuur te onthouden, wat het toekomt, opdat de gemeente het geld niet zou behoeven uit te geven. Een welwillende houding kan spreker dat niet noe- men en daarom kan hij niet nalaten om zijn standpunt hier uiteen te zetten. De heer Vring zegt, dat deze kwestie in de Com- missie voor het Onderv.'ijs van alie kanten is belicht. De Lager Onderwijswet is een doolhof. De Commissie heeft de betrokken artikelen gelezen, doch heeft daar niet uit kunnen halen, hetgeen de Wethouder, Dr. Droog, hier naar voren heeft gebracht. Hetgeen de Wethouder heeft opgemerkt over de onbillijk— heid, dat het eene jaar er af moet, wat over is ge- houden, terwijl niet wordt teruggegeven wat een ander jaar tekort is gekomen, is de schuld van de wet. Wij moeten hier echter de wet toepassen en niet buiten de wet om, zeggen ,,je hebt dit jaar te veel uitgegeven, dus zullen wij je dat maar terug- geven". Spreker zegt nogmaals, dat deze zaak van alle kanten is bekekcn en dat hij niet heeft kunnen inzien, dat hier. foutief is gehandeld. Wanneer de Kroon echter uitspraak heeft gedaan, dan is de zaak uit. Gedeputeerde Staten hebben gemeend niet an- ders te kunnen doen, omdat zij hun uitspraak baseeï-- den op een soortgelijk geval, dat zich te Alkmaar voordeed, doch de Commissie meent van ten on- rechte, omdat het een ander geval betrof. Naar de meening van de meerderheid der Commissie voor het Onderwijs is hetgeen het Kerkbestuur vraagt niet billijk. Spreker is er dan ook voor dat hier de uitspraak in hoogste instantie wordt uitgelokt, dan is een twijfelachtig punt in de Lager Onderwijswet opgelost. In ieder geval bestaat buiten de meening van het Katholieke lid der 'Onderwijscommissie een- stemmigheid over de vraag om al of niet in beroep te gaan. Spreker zegt nogmaals de artikelen gelezen te heb'ben doch er niets in gevonden te hebben dat afwijkt van zijn standpunt. Meent het Kerkbestuur zeker, dat het in zijn recht is, dan zal het zijn geld krijgen.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 10