25 September 1930 214 sing thans weer uit te gaan stellen, aangezien er geen nieuwe gezichtspunten meer komen. In aan- sluiting daarop herhaalt spreker hier: ,,Wat is het nut, om deze zaak straks opnieuw aan de orde te stellen. Hij stelt dan ook voor om dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Kijkes zegt, de toestand ter plaatse per- soonlijk te hebben opgenomen; de Regenten van Huize St. Bavo waren zoo vriendelijk hem hiertoe de gelegenheid te bieden, Spreker's conclusie was hier- na, dat indien hij regent van dit huis was, hij er dan alles voor zou doen om te zorgen, dat die weg er niet kwam. Het is inderdaad zeer moeilijk om daar 7 meter van af te nemen. Op zijn vraag of er nog andere wegen komen tusschen de Van Merlenlaan en de Kerklaan, indien deze weg er niet konrt, werd hem geantwoord dat daar momenteel drie wegen zijn geprojecteerd, Verder heetc Spr. in de Maandag- avond j.l. gehouden vergadering van de commissie voor Openbare Werken aan de Wethouder Dr, Droog de vraag voorgelegd, wat er zou gebeuren, indien de Bavo den grond voor dien weg niet wilde missen. Toen kreeg hij ten antwoord, dat er dan niets van terecht kan komen. Een onteigeningsprocedure zal hiervoor zeker niet aanhangig gemaakt worden. De heer Kwak heeft zich verbaasd over dit voor- stel van Burgemeest en Wethouders, nu het uit- breidingsplan nog zoo kort geleden is vastgesteld. De heer van der Eyken heeft toch allen tijd en gelegen- heid gehad om zijn belangen te bepleiten. Nu komt de Bavo rnet aanvrage om te mogen bouwen. Bur- gemeester en Wethouders adviseerden den Raad in de laatste vergadering om dezen bouw onder be- paalde voorwaarden toe te staan. Deze toestemming wordt echter aangehouden teneinde intusschen een kwestie van meerderen of minderen aanbouw op te lossen. Plotseling gaat echter de heele zaak van de baan en komt de heer van der Eyken op de proppen. Spreker staat dan ook paf van het voorstel van Bur- gemeester en Wethouders. Bovendien, als de Bavo een gedeelte van haar mooien tuin moet opofferen en in haar uitbreiding wordt beknot, zal het bestuur er we'l nooit over denken om die straat daar aan te leggen. Wanneer het hier een noodoplossing betrof, zou het nog iets anders zijn, maar er staan andere wegen op het uitbreidingsplan geprojecteerd, die ver- binding zullen maken tusschen de Van Merlenlaan

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 22