25 September 1930 223 plan van dien weg lamgs de sloot. Spreker heeft ge- zegd, dat hij alleen een gevaar ziet, dat wanneer de thans gevraagde weg er konrt, dat dan die andere er uit gaat. De Voorzitter zegt, dat hij dan den heer Van der Erf verkeerd heeft begrepen en stelt thans voor tot stemming over te gaan over het voorstel van Bur- gemeesler en Wethouders om het adres van den heer Van der Eijken om advies in handen te stellen van Ir. Cuypers. Dit voorstel wordt verworpen met 6—7 stemmen. Tegen het voorstel stemden de heeren Van der Erf, Vring, Rijkes, Van der Linden, Schelvis, Jonck- bloedt en Audretsch. Voor het voorstel stemden ae heeren De Boer, Van Unen, Moolenaar, Mevrouw de Voogt-de Vogel en de heeren Kwak en de Wethouder Dr. Droog. De heer Kwak zegt zijn stem voor het voorstel van Burgemeester en Wethoudens te hebben uitgebracht, onder deze voorwaarde dat Ir. Cuypers over deze geheele kwestie wordt ingelicbt. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de heer Cuypers alle stukken krijgt toegezonden- Spreker zegt thans in stemming te zullen brengen het adres van den lieer Van der Eijken. De heer Van Unen merkt op, dat zich tlians het merkwaardige geval voordoet, dat de Raad, met respect van ieder's capaciteiten gaat beslissen over iets, waar de gemeente een aparte adviseur voor heeft. Dit is toch wel in strijd met hetgeen destijds werd gezegd, dat de gemeente behoefte heeft aan een dergelijken adviseur. De heer Van der Erf zegt hierop, dat de Raad toch niet buiten den heer Cuypers omgaat, aangezien de heer Cuypers dit plan toch zelf gemaakt heeft. De heer Van Unen zegt, dat het toch in ieder geval iets geks is, om zonder advies te gaan besluiten tot den aanleg van een weg. De heer De Boer zegt, nu tegen te moeten stemmen ofschoon hij een voorstander is om hierover eerst het advies in te winnen van den welstandsadviseur, die hier nu niets in te zeggen heeft. De Voorzitter merkt op, dat de Raad dit zelf in handen heeft gehad. De heer Audretsch zegt nog, dat het hier niet zoozeer gaat tegen een weg in het algemeen, maar tegen dezen weg in het bijzonder.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 31