92 27 November 1930. 2e- of anderen, ingevolge de wet, tot het verstrek- ken van het noodzakelijk levensonderhoud ge- houden zijn en zoo ja, dat het vergeefs aan dezen is gevraagd; 3e. of de behoeftige al dan niet recht heeft op eenige uitkeering van verzekerings- of ander fonds; 4e. cf bij gebreke van hulp, als bedoeld onder 2 en van recht op uitkeering, als bedoeld cmder 3, hulp kan worden gevraagd aan eene ker- kelijke, bijzondere of gemengde instelling van weldadigheid en zoo ja, dat zij vergeefs aan zoodanige instelling is gevraagd; 5e. cnder welke omstandigheden de persoon ver- keert, door welke oorzaken hij in behoeftigen staat is geraakt en welke de eigenschappen en gedragingen van hem en de leden van zijn gezin zijn, voor zoover deze bij de beoordee- ling van zijn toestand in aanmerking behooren te komen; 6e. welke inkomsten de behoeftige en de leden van zijn gezin hebben of kunnen hebben; 7e. of er kans op herwinnen van zelfstandigheid bestaat en welke vorm en welke mate van onderstand het meest geschikt is om daartoe zoo spoedig mogelijk te geraken. Art. 14. Op voorstel van het Bestuur kunnen Burgemeester en Wethouders een of meer ambtenaren benoemen die o.m. belast worden met het instellen van het on- derzoek in het vorig artikel bedoeld. Zij worden door Burgemeester en Wethouders geschorst en ontslagen. Hunne instructie wordt vastgesteld door Burgemees- ter en Wethouders na het Bestuur te hebben gehoord. De jaarwedden, door den Raad te bepalen, wor- den ten laste van den Dienst gebracht. Art. 15. Het uitkeeren der ondersteuning geschiedt door den Secretaris-Penningmeester, zoo mogelijk, in te- genwoordigheid van een of meer leden van het Be- stuur. Het Bestuur kan de uitkeering van de ondersteu-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 14