92 27 November 1930. ning aan verzekerde werkloozen opdragen aan de besturen van plaatselijke afdeelingen van werkloo- zenkassen. Art. 16- Indien het verstrekken van ondersteuning niet zonder gevaar voor het leven of de gezondheid van den arme kan worden uitgesteld tot de beslissing op het verzoek om ondersteuning is genomen, kan de Secretaris-Penningmeester voorloopig ondersteuning uitreiken om in de meest dringende behoefte te voor- zien. Hij brengt het verstrekken dezer voorloopige ondersteuning in de eerstvolgende vergadering ter kennis van het Bestuur, Art. 17. Indien ondersteuning wordt verleend, wordt zij verstrekt in zoodanigen vorm en in zoodanige mate als met het oog op de behoeften en de persoonlijke eigenschappen in verband met de omstandigheden van den behoeftige het meest gewenscht is om hem wederom in staat te stellen in het onderhoud van zich en zijn gezin te voorzien. Wanneer evenwel de kans om den behoeftige weder tot zelfstandigheid te brengen uitgesloten moet worden geacht, mag de ondersteuning niet meer bedragen dan voor zijn le- vensonderhoud noodzakelijk is. Art. 18. Indien daarvoor gelegenheid kan worden gevon- den wordt aan hen, die tot arbeid in staat zijn, de ondersteuning zooveel mogelijk gegeven in den vorm van loon voor arbeid. Art. 19. Ondersteuning wordt voor een bepaalden tijd toe- gekend. Tenminste eenmaal in de drie maanden wordt on- derzocht of verdere ondersteuning noodzake'ijk is. Art. 20. Het Bestuur kan aan den te verleenen steun zoo-

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 15