90 27 November 1930. VERZEKERING TEGEN WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID. Aan den Raad. Reed^ eenigen tijd is bij ons College in overweging het sluiten van eene verzekering voor de gemeente inclusief alle gemeente-bedrijven tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid, weike voort kan vloeien uit het bepaalde in de artikelen 1401 tot en met 1407 van het Burgerlijk Wetboek. Deze verzeke- ring zou ook moeten dekken de wettelijke aanspra- kelijkheid der gemeente, ingeval deze eene onrecht- matige daad zou plegen door bij de vervulling van haar overheidstaak de rechtsplicht niet na te komen en daarbij eenig wettelijk voorschrift niet eerbiedigend uit dien hoofde voor vergoeding van de daardoor veroorzaakte schade zou worden aangesproken. Welis- waar is het tot nu toe slechts enkele malen voorge- komen, dat de gemeente voor schade werd aange- sproken en beliepen dit geringe bedragen, doch wij zijn van meening dat de gemeente tegen eventueele grootere risico's gedekt behoort te zijn. Om tot dit doel te geraken hebben wij van ver- schillende Verzekerings-Maatschappijen en Assuradeuren premie-opgave gevraagd. Bij de beoordeeling van de ingekomen aanbiedingen is ons gebleken dat die van „De Nieuwe Eerste Nederlandsche", gevestigd te 's-Gravenhage, de meest voordeelige is. Deze Maat- schappij is bereid de verzekering te sluiten tegen eene premie van f 110 - per jaar, welke tot f 88.per jaar wordt teruggebracht wanneer de verzekering voor 5 jaren wordt gesloten. Als maximum schadevergoe- ding zal in de polis worden genoemd f 50.000.per persoon, f 100.000.per ongeval en f5000.mate- rieele schade, terwijl bij een eventueele aansprakelijk- heid van de gemeente wegens het plegen van eene onrechtmatige daad de schade tot maximum f 10.000. zal worden vergoed. Meerdere gemeenten hebben eene soortgelijke ver- zekering bij deze Maatschappij gesloten. Uit ontvangen inlichtingen van enkele gemeentebesturen is ons ge- bleken, dat de genoemde Maatschappij de polisvoor- waarden coulant nakomt.

Raadsnotulen Heemstede | 1930 | | pagina 5