10 22 Januari 1931 het daarom voor een goed financieel beheer onzer gemeente van groot belang dat de recognities voor het hebben van buizen en kabels in den gemeente- grond in de begrooting opgenomen blijven. Het bezwaar van de Financieele Commissie, dat de financieele resultaten van een bedrijf door invoering van deze recognitie minder goed zijn na te gaan, kunnen wij ook niet deelen, omdat deze resultaten zich tocli weer afspiegelen in de betrekkelijke paragraaf van Hoofdstuk XIII der gemeente begrooting en daar gemakkelijk zijn te overzien. Rapport van de Financieele Commissie. Volgnos. 24a en 73a. Het is de Commissie verder opgevallen dat voor dit bedrijf een reservefonds zal worden gevormd. Hoewel de Commissie tegen het hebben van een zckere reserve in het algemeen geen bezwaar heeft, acht zij het toch minder juist voor ieder bedrijf af- zonderlijk een reservefonds te gaan vormen, met het gevolg dat de gemeente meerdere kleine reservefond- sen krijgt te beheeren. De Commissie acht het beter dat één algemeen reservefonds aanwezig is, waar voor bijzondere doeleinden uit kan worden geput. Wanneer het algemeene reservefonds in een bepaald jaar niet voldoende sterk zou zijn, zou de Commissie er geen bezwaar tegen hebben om dit fonds door eene stor- ting van het bedrijf aan te vullen wanneer de financi- eele resultaten van het bedrijf dit zouden toelaten. Zij zou echter zich thans nog niet willen uitlaten of ten laste van 1931 door dit bedrijf eene storting in het reservefonds behoort te worden gedaan en tot welk bedrag. Geadviseerd wordt daarom deze storting niet te ramen. Antwoord van Burgemeester en Wethoudcrs. Volgnos. 24a en 73a. Zooals reeds uit de toelichting bij deze posten blijkt, houdt het vormen eener reserve mede verband met de raming van de recognitie. Voor zoover toch de exploitatie-uitkomsten over een bepaald jaar niet toe-

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 35