24 26 Maart 1931 SCHAKEL- EN TRANSFORMATORSTATION CLOOSTERWEO. Aan den Raad. Reeds geruimen tijd bestaat het plan om de ver- ouderde transformatorzuil aan den Cloosterweg te vervangen door een steenen gebouwfje. In deze zuil komen thans 5 hoogspanningskabels samen. In de toekomst moet nog worden gerekend op het door- trekken van den nieuwen voedingskabel door den Schouwbroekerpolder, zoodat het nieuwe station moet worden ingericht voor 6 uitgaande hoogspannings- kabels Het is noodzakelijk al deze kabels te voorzien van olieschakelaars met het oog op de bedrijfszeker- heid van het hoogspanningskabelnet, zoodat voor elken kabel een afzonderlijke cel moet worden inge- richt. Bovendien is het wenschelijk dit station ook te kunnen bezigen als voedingspunt voor het laagspan- ningsnet, zoodat dus ook nog een transformator met een laagspanningsverdeelbord moet kunnen worden aangebracht. De geheele inrichtjng komt dan overeen met het transformatorstation aan den Heerenweg, dat ook 6 uitgaande kabels en een transformatorcel bevat. Alleen de daar aanwezige meetcel is in dit geval overbodig. Het is echter wenschelijk de ruimte van deze cel als reserve te behouden, zoodat de afmetin- gen van het gebouwtje gelijk kunnen zijn aan die van laatstbedoeld station. De onmiddellijke nabijheid van het te bouwen station bij het terrein van de bedrijven is nafuurlijk van het hoogste belang Er is voor dezen bouw een zeer gunstig gelegen gemeenteterreimje beschikbaar aan den Cloosterweg bij den aan te leggen nieuwen verkeersweg, dichter bij de bedrijven dus. De kosten van het gebouwtje worden geraamd op f7000.—die van de inwendige inrichting op onge- veer f 7500.terwijl voor het verleggen van de ver- schillende hoog- en laagspanningskabels van de be- staandé zuil naar de nieuwe ruimte ongeveer f 2500. zal noodig zijn. In totaal zulien de kosten dus onge- veer fl70;)0.bedragen. De Commissie voor de bedrijven kan er zich geheel mede vereenigen wanneer de bestaande zuil, welke

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 11