25 26 Maart 1931 AANSCHAFFING CONDENSOR-INSTALLATIE. Aan den Raad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat het met de aan het gemeente-gasbedrijf aanwezige condensor- installatie niet mogelijk blijkt het gas op de gewenschte temperatuur af te koelen. Een te hooge uitlaat-temperatuur levert gevaar op voor ernstige stagnatie door naftaline verstopping in het buizennet. Herhaaldelijk is deze verstopping op hinderlijke wijze aangetroffen. Door een goede inten- sieve koeling van het gas kan dit euvel worden be- dwongen. Hierbij komt nog, dat het van de condensors af- vloeiende koelwater opnieuw benut moet worden voor het wasschen van het generatorgas. Het moet daarom van de condensors onder een zekeren druk weg- vloeien Van een der condensors is de waterruimte geheel open, zoodat het koelwater geheel onbenut moet wegloopen. De beide andere condensors zijn gesloten, doch de afdichting van de waterruimte is op den duur gebrekkig geworden, zoodat de druk, waaronder het koelwater afvloeit, b.elangrijk geredu- ceerd moest worden, hetgeen een ongunstige invloed heeft op de wassching van het generatorgas. Het is dus wenschelijk om een nieuwe condensor aan te schaffen van zoodanige capaciteit, dat de be- staande inrichting normaal buiten gebruik kan worden gesteld en alleen in zijn geheel als reserve beschikbaar blijft. De toestand van de bestaande condensors, welke reeds 20 jaar oud zijn en geheel zijn afgeschreven, is van dien aard dat zij binnen afzienbaren tijd een grondige revisie en schoonmaak moeten ondergaan. Voorgesteld wordt daarom ons te machtigen over te gaan tot de aanschaffing van een moderne hori- zontale waterpijpcondensor van het Reuter-systeem met een totaal afkoelend oppervlak van 200 M2. Deze kan niet meer in het toestellenlokaal worden opgesteld, doch moet buiten op het terrein worden geplaatst, waartegen overigens geen enkel bezwaar bestaat. De Commissie voor de Bedrijven kan zich met die aanschaffing geheel vereenigen. De voordeeligste offerte voor de Ievering is inge-

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 13