27 26 Maart 1931 ONTHEFFING BEBOUWINGSPLAN WESTZIJDE HEEMSTEEDSCHE DREEF Aan den Raad. Door den lieer H. M. Fockens, alhier, was een aanvrage ingediend tot het bekomen van een vergun- ning als bedoeld in art. 5, lid 1, sub a der Woning- wet voor het bouwen van twee dubbele villa's op een terrein gelegen aan de Heemsteedsche Dreef, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie A no. 5652. Op deze aanvrage is door ons bij besluit van 11 Februari 1931, afwijzend beschikt, op grond dat de voorgenomen bouw in strijd zou zijn met de bepa- lingen van het door Uwen Raad in zijn vergadering van 18 September 1924 vastgesfelde plan van uitbrei- ding voor deze gemeente. Door het ingediende ontwerp n1.zou de totale zijdelingsche open ruimte kleiner wo'rden dan in bovengenoemd raadsbesluit is vastge- legd. Tot het verleenen van deze afwijking was ons College niet competent. Van deze beslissirtg nu, is de heer Fockens bij U in beroep gekomen. Het beroepschrift is, overeenkom- stig artikel 94 der Bouw- en Woningverordening, in- gedietid binnen den termijn van 30 dagen na toe- zending van voormeld besluit en door U om advies in onze handen gesteld. Wij zijn evenwel van oordeel, dat tegen inwilliging van het verzoek ernstige bezwaren bestaan |n de eerste plaats willen wij er dan nadrukkelijk op wijzen, dat bij uitvoering van het ingediende ontwerp, de eigenaars der aangrenzende perceelen, in het bijzonder de rechts en links naastgelegen bestaande woonhuizen, aanmerkelijk minder vrije ruimte zouden zien ontslaan, dan waarop zij rnet recht, op gror.d van het vastgestelde uitbreidingsplan kunnen rekenen. Hierdoor zou dus een verkorting van verkregen rech- ten ontstaan, waartoe de overheid niet mag mede- werken. Adressant voert tot versterking van zijn betoog nog aan, dat de ligging van het onderwerpelijke terrein, in de onmiddellijke nabijheid van het opslagterrein der haven en de gasfabriek hem noodzaakt de waarde van de daar te vestigen perceelen naar die omstan- digheden te regelen. Hoewel wij dit geenszins willen ontkennen, is dit echter een zaak van den kooper, die aan dergelijke omstandigheden, die hem bij voorbaat bekend zijn,

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 19