27 26 Maart 1931 geen eischen voor tegemoetkoming kan ontleenen, allerminst wanneer hierdoor de belangen van omlig- gende eigenaren zouden kunnen worden geschaad. Verder behoeft het geen betoog, dat een bebouwing met een blok van 5 perceelen aaneen inplaats van 3, het hezwaar van de mogelijke benadeeling van de belendende'perceelen niet opheft. Bij het vorenstaande is echter nog buiten beschouwing gelaten de opmerking van adressarit, dat tegenover het rioor hem bedoelde bouwterrein in het plantsoen van de Heemsteedsche Dreef een pompgebouwtje staat, hetwelk op zichzelf niet storend, toch een minder gunstige toesfand voor het terrein schept. Hoewel ook de aanwezigheid van dit gebouwtje adressant bekend was vöör zijn onderhandelingen omtrent den aankoop willen wij tocli eenigen grond van billijkheid aan dit bezwaar niet ontzeggen en hebben ons daarom bereid verklaard aan Uwen Raad voor te stellen in dien zin aan de door adressant aangevoerde bezwaren tegemoet te komen, dat in afwijking van het bovenaangehaalde raadsbesluit aan hem wordt toegestaan op dit terrein één blok van 4 woonhuizen te bouwen. De open ruimte wordt daardoor minder verdeeld dan bij het ingediende ontwerp, terwijl tevens de belangen der aangrenzende eigenaren en bewoners zooveel mogelijk worden ontzien en een forschere straatwand wordt gesteld tegenover de groote ruimte van Haven en Dreef. |n verbaud met het vorenstaande stellen wrj Uwen Raad voor afwijzend te beschikken op het door adressant ingediende beroepschrift en in afwijking van bet bepaalde bij raadsbesluit van 18 September 1924, po. 81, toe te staan, dat op het door hem bedoelde perceel, overeenkomstig de bepalingen der Bouw- en Woningverordening, één blok van vier woonhuizen wordt gebouwd. Een ontwerp-besluit wordt U daartoe ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 18 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. van de Poll, l.b. De Secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 20