42 30 Juni 1931 CENTRALE VERWARMING EN DOKTERSKAMER O. L. SCHOOL, VOORWEG. Aan den Raad. Er is gedureride de laafsfe winfers meerdere malen over geklaagd, dat de bestaande kacheivervvarming van de Openbare Lagere school aan den Voorweg niet behooriijk meer voldoel. De kachels zijn meeren- deels zeer oud en fe klein om bij eenigszins sfrenge lcou de lokalen voldoende te verwarmen. Daarbij komt dat eenige schoorsteenen slecht zijn, waardoor de kachels rooken en kolcndamp vormen. Het is dan ook noodig, dat in een en ander wordt voorzien. Het is U bekend, dat in de nieuw gebouwde scho- len in de gemeente steeds cenfrale verwarming wordt aangelegd. Ook in een tweefal bestaande scholen is of wordt kachelverwarming vervangen door centrale verwarming, welke wijze van verwarming uit hygienisch oogpunt voorkeur verdient boven de kachelverwarming. Wij achten het daarom gewenscht dat ook in de openbare school aan den Voorweg wordt overgegaan tot den aanleg van centrale verwarming. Er zal dan o.a. moeten worden voorzien in een kolenbergplaats en in een gelegenheid voor de opstelling van de verwarmingsketels. Verder heeft zicli in deze school de behoefte doen gevoelen aan een geschikler localiteit voor den school- arls en den schooltandarls. Deze moeten nu, 5f in een leeg leslokaal, öf in de zeer donkere spreekkamer van het Hoofd der School hunne bezigheden verrich- ten. Naar onze meening kan veor beide doeleinden tezamen zeer geschikt benut worden een der beneden- leslokalen aan de Noordzijde van iiet gebouw, hefwelk als leslokaal wel gemist kan worden. Een en ander is nader aangegeven op een teekening welke voor U ten Raadhuize ter inzage ligf. De kosten van het maken der dokterskamer met inrichting, kolenbergplaals en gelegenheid voor op- stelling der ketels, benevens van den aanleg der centrale verwarming worden begroot op f 10.000.—.

Raadsnotulen Heemstede | 1931 | | pagina 19